קרקע המיועדת לפרויקט מגורים ברמת השרון נמכרה ב-1.65 מיליון שקל

בדו"חות שנעשו במתחם על ידי כמה שמאים לצורך קבלת ליווי בנקאי, נקבע שווי של כ-1.2 מיליון שקל לקרקע לדירה

שלומית צור

הנכס: קרקע של 2.1 דונמים, הממוקמת ברחוב יבנה בצפון רובע אלון ברמת השרון. הקרקע מיועדת לפרויקט מגורים, שיכלול 88 דירות בשני בניינים בני 11 קומות, בשטח של 100 מ"ר בממוצע לכל דירה.

ניתוח העסקה: עיריית רמת השרון פירסמה מכרז, שבו זכתה חברת גינדי החזקות עבור 145 מיליון שקל. המחיר לקרקע ליחידת דיור במכרז הוא 1.647 מיליון שקל, ולפיכך המחיר לצרכן בעבור מ"ר בנוי צפוי להיות בסביבות 30 אלף שקל. שווי דירה חדשה בפרויקטים סמוכים עומד על 2.5 מיליון שקל בממוצע לדירת 4 חדרים בשטח של כ-120 מ"ר - כ-21 אלף שקל למ"ר. כלומר, המחיר למ"ר בנוי הצפוי בפרויקט של גינדי גבוה בכ-43% מהמחירים באזור.

בדו"חות שנעשו במתחם על ידי כמה שמאים לצורך קבלת ליווי בנקאי, נקבע שווי של כ-1.2 מיליון שקל לקרקע לדירה. בהתאם למחיר במכרז, מומחים מעריכים כי הרווח של החברה בפרויקט יהיה 6%-8% בלבד, לעומת רווח של 15%-17% הנהוג בענף.

גינדי תידרש לשווק לפחות שליש מסך הדירות בפרויקט כבר בשלב הראשוני על מנת שתוכל לקבל ליווי בנקאי. יש הסוברים כי כרגע החברה תפתח במסע פרסום אינטנסיבי, אך אם לא תצליח לשווק כמות גדולה של דירות - לא תממש את הצעתה, ותפסיד ערבות של 5 מיליון שקל.

לאור הוראות המכרז, סביר להניח כי במקרה שכזה לא יהיה מציע אשר יהיה מוכן להתחייב להצעה גבוהה שכזו - דבר שיגרור ביטול המכרז, והוצאת מכרז חדש.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שורה תחתונה: עסקה מצוינת למוכרת, וגבולית ביותר לקונים

-

סייע בניתוח העסקה: עמיר סיון, שמאי מקרקעין, המכהן גם כשמאי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת השרון

צילום: וקנין עופר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker