מנרב חתמה על הסכם קומבינציה על קרקע חקלאית בהוד השרון

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומית צור

>> חברת הנדל"ן מנרב, שבבעלות אברהם קוזניצקי ומנוהלת על ידי בנו דרור, חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים להקמת פרויקט בשטח של כ-18 דונם במתחם שביל התפוזים שבמזרח הוד השרון.

מדובר בקרקע חקלאית, כאשר בימים אלה החלה מנרב לתכנן את התב"ע (תוכנית בניין עיר) על הקרקע מול רשויות התכנון. להערכת החברה, השטח יופשר לבנייה רוויה בהיקף של 100 יחידות דיור, ובעוד כמה חודשים תוגש התוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. "להערכתנו, אם תהליך ההפשרה יהיה מהיר, ייעוד הקרקע ישונה למגורים בעוד כשלוש שנים, ויכול לקחת עד עשר שנים", אמר מנכ"ל מנרב, דרור קוזניצקי.

התקשרות בעסקה על קרקע חקלאית היא צעד חריג יחסית שבו בוחרת חברה יזמית הנוהגת בדרך כלל לרכוש קרקעות זמינות לבנייה למגורים. את הצעד מסבירים במנרב כתוצאה של היצע נמוך של קרקעות. "לא נותרו כמעט קרקעות זמינות לבנייה במרכז, ולכן אנו מחפשים ערוצים נוספים, כמו פינוי-בינוי והתקשרות עם בעלי קרקע חקלאית בהסכם קומבינציה", אמר קוזניצקי. "מדובר בפיזור הסיכונים שלנו בתחומים שונים".

בסמוך לקרקע החקלאית שעם בעליה התקשרה מנרב, נמצא פרויקט שביל התפוזים של חברת פריזט חסון, הכולל 42 יחידות דיור בבניה רוויה ובבנייה צמודת קרקע. מדובר בקרקע של 10 דונמים שהופשרה למגורים לפני כעשור וכיום הפרויקט מאוכלס.

לדברי קוזניצקי, החברה פועלת לאיתור קרקעות חקלאיות נוספות באזור ומרחיבה את פעילותה בהוד השרון. באחרונה החלה החברה לשווק את פרויקט מנרב פרימיום במתחם 1200 בעיר, הכולל שני מגדלים בני 18 קומות ו-122 דירות. את קרקע זו רכשה מנרב ב-2010 מחברת שרביב תמורת 67 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker