הוועדה המקומית תקיים דיון נוסף בנושא הגדלת הזכויות למגדלי אלחנן בנווה צדק

שינוי בעמדת הוועדה המקומית אף יאפשר הגשת ערר למועצה הארצית לתכנון ולבנייה למרות שהתכנית כבר נמצאת בסמכותה של הוועדה המחוזית

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים50
רנית נחום-הלוי


בדיון שהתקיים היום במליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה תל אביב, התקבל הערר שהגיש חבר המועצה אהרן מדואל נגד המלצת הוועדה המקומית לאשר תכנית להוספת מגדל בן 37 קומות ולהוסיף 12 קומות למגדל בן 28 הקומות שכבר נמצא בבנייה ברחוב יצחק אלחנן שבצפון נווה צדק, שיוזמים חברת צמח המרמן ונחמיה דוידי סמוך לחוף ימה של תל אביב.

משמעות ההחלטה היא, כי למרות שהתכנית כבר נמצאת בסמכותה של הוועדה המחוזית, הוועדה המקומית עשויה להפוך את עמדתה ולהתנגד לתכנית. בכך ייווצר מצב, בו הוועדה המחוזית מקדמת את התכנית בניגוד לעמדת תושבי העיר ונבחרי הציבור. שינוי בעמדת הוועדה המקומית אף יאפשר הגשת ערר למועצה הארצית לתכנון ולבנייה, עם אישור התכנית בוועדה המחוזית.

לדברי מיטל להבי, סגנית ראש העירייה מטעם מרצ, "פרויקט מגדלי יצחק אלחנן דורש דיון מחודש, מכיוון שתכנית הבינוי ויצירת אוטוסטרדה עירונית על חשבון מבנה ושטחי ציבור מסבה נזק לאזור ולעיר". חבר מועצת העיר מטעם סיעת "עיר לכולנו", אהרון מדואל שהגיש את הערר נגד החלטת הוועדה המקומית, אמר בתום הדיון, כי "הניצחון בהצבעה מוכיח, כי למאבק ציבורי נחוש עם תושבים יש עתיד. לדעתי, תוצאת ההצבעה הזאת, למרות דבריה של היועצת המשפטית לעירייה, שרי אורן, תשפיע על החלטת הוועדה המחוזית".

חבר המועצה מטעם סיעת "עיר לכולנו", יואב גולדרינג מסר, "נמשיך להיאבק נגד טבעת החנק שנכרכת סביב שכונת נווה צדק בכל אמצעי אפשרי ולמורת רוחו של שלטון ההון של חולדאי.

התוכנית שמקדמים דוידי וצמח המרמן כוללת שלושה מתחמים: אלחנן א' - עליו מוקם בימים אלה מגדל בן 28 קומות שנקרא "מגדל העיר הלבנה". אלחנן ב' - מגדל שמקודם בגובה של 40 קומות, עליו אישרה הוועדה המקומית תוספת של שמונה קומות; ומתחם שלישי אלחנן ג', הכולל קריית חינוך שבה שלושה בתי ספר - בית אברמס, בית יעקב ותקומה. במתחם ג' אישרה הוועדה המקומית ניוד זכויות של 12 קומות למתחם אלחנן א', כך שהמגדל המתוכנן שם יגדל ל-40 קומות. בתמורה יפנו היזמים את בית הספר נווה יעקב, יבנו בית ספר חלופי בבני ברק וירחיבו את כביש הגישה ברחוב אלחנן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker