בריטיש ישראל רוכשת מחצית מקניון לב חדרה תמורת 260 מיליון שקל

הקניון משתרע על שטח להשכרה בהיקף של כ-19 אלף מ"ר, בתפוסה של כ-99%; ע"פ נתוני החברה, מייצר הקניון תזרים שנתי בהיקף של כ-38.5 מליון שקל

רז סמולסקי

חברת הנדל"ן המניב בריטיש ישראל מבצעת עסקה ראשונה תחת בעלי השליטה החדשים, קבוצת מליסרון: תרכוש מחצית מקניון לב חדרה, תמורת 260 מיליון שקל.

אבי לוי, מנכ"ל עופר השקעות ודירקטור בבריטיש ישראל

בריטיש ישראל, אשר החזיקה עד כה במחצית הזכויות בקניון, הודיעה היום (א') כי תממש את האופציה לרכישת מחצית הזכויות הנותרת מידי שותפיה בקניון, לפי שווי של 520 מיליון שקל (לא כולל תשלום בגין מס רכישה). רכישת יתרת הזכויות בנכס מתאפשרת בהתאם לאופציית CALL, שהוענקה לחברה במועד הרכישה הראשוני של הנכס, המחייבת את השותפים למכור לה את מלוא זכויותיהם בקניון ובחברת הניהול. יצוין כי השווי הנגזר לנכס, על פי דו"חות החברה לרבעון הראשון של 2011, עמד על כ-492 מיליון שקל.

קניון לב חדרה משתרע על שטח להשכרה בהיקף של כ-19 אלף מ"ר, ושיעור התפוסה בו מגיע לכ-99%. הקניון כולל כ-500 מקומות חנייה. הקניון מאוכלס בעיקרו על ידי רשתות ארציות. ע"פ נתוני החברה, נכון למרץ 2011, מייצר קניון לב חדרה תזרים NOI שנתי בהיקף של כ-38.5 מליון שקל. כנגד הנכס עומדת יתרת הלוואה היסטורית בהיקף של כ-236 מליון שקל, אשר בעיקרה הינה צמודת מדד ונושאת ריבית בשיעור של כ-6%. הלוואה זו תיפרע כעת, במסגרת העסקה. מימון הרכישה של יתרת הזכויות בנכס וכן פירעון חלק בריטיש ביתרת ההלוואה יתבצעו מהמקורות העצמיים של בריטיש ישראל.

בריטיש ישראל, מקבוצת מליסרון שבשליטת משפחת עופר, הינה חברת נדל"ן המתמחה באחזקה, ניהול והשכרה של נכסים מניבים, בעיקר מרכזי מסחר ומשרדים. בבעלות החברה למעלה מ-25 נכסים, בעיקר קניונים, בשטח כולל של למעלה מ-450,000 מ"ר.

אבי לוי, דירקטור בבריטיש ישראל ומנכ"ל עופר השקעות, אמר היום: "אני מעריך כי בנכס קיים פוטנציאל להמשך השבחה, בטווח הקצר עד הבינוני. במסגרת ביצוע עסקת הרכישה, החברה החליטה לפרוע את מלוא ההלוואה העומדת כנגד הנכס - מהלך אשר צפוי להגדיל את היקף הנכסים הלא משועבדים של בריטיש בכ-500 מיליון שקל, וכפועל יוצא יאפשר לה לשמור על גמישותה הפיננסית, וכן לתרום בצורה חיובית לביצועיה הפיננסים של החברה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker