ניתוח עסקה: הייתם משלמים 2.7 מיליון שקל עבור פנטהאוז ביבנה?

הפנטהאוז, בן 6 חדרים ובעל מרפסות בשטח 140 מ"ר, ממוקם בשכונת יבנה הירוקה

רז סמולסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הנכס: פנטהאוז בן 6 חדרים, בשטח 187 מ"ר עם מרפסות בשטח 140 מ"ר, בשכונת יבנה הירוקה נמכר ב-2.7 מיליון שקל. הפנטהאוז נמצא בקומה התשיעית והאחרונה, ונהנה מנוף פתוח. הפנטהאוז מתפרש על פני מפלס אחד - מוצר מבוקש וחסר בשוק. לדירה צמודות שתי חניות.

ניתוח העסקה: הדירה נמצאת בפרויקט ארבע העונות של קבוצת חנן מור, הכולל שלושה בניינים בני תשע קומות. הרוכשים הם זוג בשנות ה-50 לחייהם, המתגוררים בבית צמוד קרקע במושב סמוך לנתב"ג אותו הם מתכוונים להשאיר בבעלותם ולהשכירו. לבני הזוג דירה נוספת להשקעה בבת ים, אותה החליטו למכור על מנת לממן את רכישת הפנטהאוז ביבנה, תוך שהם נהנים מהפטור ממס שבח עליו הכריז משרד האוצר למי שימכור דירה עד שנת 2013.

בני הזוג רכשו את הדירה במסגרת מבצע מכירה מוקדם. תחילה דרשה החברה עבור הדירה 3.15 מיליון שקל, אבל כיוון שמדובר במכירה מוקדמת וכיוון שעדיין אין היתר בנייה לבניין, המחיר הורד ב-450 שקל.

המחיר ששולם משקף סכום של 10.5 אלף שקל למ"ר. בפרויקט תדהר על הפארק של חברת תדהר נמכר בשנה האחרונה פנטהאוז דומה בקומה שמינית, הכולל 5 חדרים בשטח 172 מ"ר ומרפסות בשטח כולל של 98 מ"ר, במסגרת מבצע של מועדון הצרכנות חבר. הפנטהאוז נמכר במחיר של 2.9 מיליון שקל, המשקף 13 אלף שקל למ"ר.

שכונת יבנה הירוקה הולכת ומתפתחת. הביקושים לשכונה גדלים, ולכן המחירים של דירות שנרכשו על הנייר צפויים עוד לעלות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שורה תחתונה: עסקה משתלמת לקונים

סייעו בניתוח העסקה: גלעד מור, מנהל מכירות בקבוצת חנן מור, חברת אלדר שיווק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker