עסקת ענק: שלדון אדלסון רוכש את הפנטהאוז של סמי עופר באקירוב בעשרות מיליוני דולרים

הפנטהאוז, המשתרע על כ-900 מ"ר, ממוקם במגדל האמצעי מבין השלושה, ומשקיף על שכונת פארק צמרת בתל אביב

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שלדון אדלסון
שלדון אדלסוןצילום: John Locher/אי־פי

חברה זרה הנמצאת בשליטת איש העסקים שלדון אדלסון ביצעה עסקה לרכישת הפנטהאוז שרשום על שם חברה זרה בבעלות משפחתו של סמי עופר, בקומת הפנטהאוז העליונה של אחד משלישיית מגדלי אקירוב היוקרתיים בתל אביב.

העסקה מוערכת לפי שווי של עשרות מיליוני דולרים, ונחתמה בין נציגי אדלסון למול מנהלי עזבונו ויורשיו של איש העסקים המנוח סמי עופר.

העסקה עדיין לא הושלמה ואינה מופיעה ברשומות רשות המסים, אך עיקריה סוכמו בחודשים האחרונים, ובהתאם בטאבו מופיעה הערה לטובת חברה זרה שרשומה בארה"ב ונקשרת לנכסים אחרים בהם מחזיק אדלסון במגדלי אקירוב.

מגדלי אקירוב בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

הפנטהאוז בקומות ה-34-33, משקיף על שכונת פארק צמרת בתל אביב, ונמצא ברחוב פנקס, ממערב לדרך נמיר וממזרח לרחוב ויצמן. הדירה שרכש כעת אדלסון ממוקמת במגדל האמצעי מבין השלושה, ומשתרעת על כ-900 מ"ר.

סמי עופר, עידן עופר ואייל עופר בטקס חניכת אגף בבית החולים איכילוב בתל אביב
סמי עופר ובניו עידן עופר ואייל עופרצילום: עופר וקנין

סמי עופר התגורר בדירה זו תקופה מסוימת ולמעשה נפטר ממחלתו ב-2011, עת התגורר במגדלים. טרם מותו נחשב עופר לאחד היהודים העשירים בעולם, והונו (שרובו באחזקה פרטית) הוערך ב-5 עד ל-10.3 מיליארד דולר. משפחת עופר עשתה הונה בעיקר בתחום הספנות והשייט הבינלאומיים, ובארץ נודעה סביב שליטתה במשאבי טבע דרך כי"ל וצים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לאחר פטירתו של עופר מינה בית המשפט למשפחה את איש העסקים אמנון ליאון (דירקטור בחברה לישראל של עופר) ואת עו"ד פנחס (פיני) רובין כמנהלי עיזבונו, על סמך בקשת עופר בצוואתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker