מתחם משטרת רמת גן ייהפך למגדל מגורים המיועד ל-200 דירות

לפני שלוש שנים בוטל המכרז עקב מחלוקת בין המשטרה למינהל. על פי כללי התוכנית במקום, המבנה המנדטורי של המשטרה ישומר

שלומית צור
שלומית צור

>> מינהל מקרקעי ישראל יצא במכרז לשיווק הקרקע שבה ממוקם מתחם משטרת רמת גן בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ויוסף הגלילי בעיר.

הקרקע מיועדת להקמת בניין בן 32 קומות מעל קומה מסחרית, ועד 200 דירות בשטח עיקרי של 80 מ"ר בממוצע לדירה. ההערכה היא כי בשל הביקוש הגבוה לדירות באזור צפויים להתמודד במכרז יזמים רבים.

הדרך לשיווק הקרקע ידעה מכשולים לא מעטים. כבר ב-2008 פירסם המינהל מכרז לשיווק הקרקע, אך בשל מחלוקת בין המשטרה למינהל בסוגיית פינוי המתחם, המכרז בוטל. במשטרה מתחו באותם ימים ביקורת על החלטת המינהל לבטח את המכרז, ואילו באגפי התכנון במינהל טענו כי המשטרה היא זו שמתנגדת לתוכנית.

בימים אלה נפתר הסכסוך בין הגופים והמינהל הודיע כי בקרוב יפרסם מכרז לרכישת הקרקע. היזם שיזכה במכרז יידרש לשמר את אחד ממבני המשטרה. מהעירייה נמסר כי "העירייה שמחה שהמינהל התגבר על כל המכשולים שצצו בפרסום המכרז ב-2008. מגדל המשטרה שתוכנן על ידי אדריכל ערי גושן הינו מודרני וכולל מדד צפיפות גבוה של יותר מ-80 דירות לדונם נטו, לצד רחבה ציבורית גדולה. מבנה המשטרה ההסטורי ישומר בהתאם לתקנים מחמירים".

לדברי מתווכים באזור, מחיר דירת 80 מ"ר עם מעלית וחניה ברחוב ז'בוטינסקי הוא כ-1.6 מיליון שקל בממוצע. המחיר משתנה בעיקר בהתאם למרחק בין הבניין לבין חזית הרחוב הסואן, שבו מחיר הדירות נמוך יותר. מתחשיב זה עולה כי מחיר הקרקע, בניכוי עלות הבנייה, צפוי להגיע ל-150 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי שמאי המקרקעין ארז כהן, "שווי הקרקע עשוי להגיע ל-130 מיליון שקל ואף יותר מזה. המיקום של המגרש מצוין והנגישות סבירה אף שחלקו גובל ברחוב ז'בוטינסקי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker