יחימוביץ': אתר החתונה של אלעד תשובה הורס טבע - ואינו חוקי

יחימוביץ' כתבה לשרים אטיאס וארדן כי "עבודות אלו נעשות תוך עבירה בוטה על החוק, שכן ייעודה של קרקע זו הוא לשימושים חקלאיים, ולא לשימוש מסחרי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) שיגרה לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס (האחראי על מנהל מקרקעי ישראל) ולשר לאיכות הסביבה גלעד ארדן מכתב ובו טענה כי בניית אתר החתונה של אלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה, מהווה הרס הטבע, פעילות לא חוקית ופגיעה במטיילים ובתושבים. החתונה אמורה להערך היום באיזור יער בן שמן.

מתחם החתונה של אלעד תשובה - בן שמן

יחימוביץ' כתבה כי: "בימים האחרונים הגיעו אליי כמה וכמה פניות ממטיילים ומתושבים, אשר סיפרו כי באזור יער בן שמן מתקיימת פעילות בנייה בלתי חוקית, ענפה ורחבת היקף, הכוללת פריצת דרכים, הכשרת הקרקע, הקמת מבנים מקורים, במות, מזרקות ופרישת תשתיות, תוך הפעלת ציוד הנדסי כבד, משאיות וסמי טריליירים. כמו כן, המקום גודר ואנשי אבטחה חוסמים את המעבר החופשי של הציבור באזור זה. בירור קצר העלה כי בלב היער, בשטח ציבורי המשמש זה שנים לטיולים ופיקניקים - מוקם למעשה אולם אירועים רחב היקף, ובו אמורה להיערך היום חתונת בנו של איש העסקים מר יצחק תשובה.

הנה קטע ממכתב לדוגמא:
"שמי דני ברויד, ואני תושב המושב בן שמן. אני נוהג לרכוב על אופניים במשך שנים ביער בן שמן. בחודש האחרון אני מבחין במשאיות וסמיטריילרים וציוד הנדסי כבד שמגיעים למרכז היער מדי יום, מקימים במות ענקיות, משנים שבילים ודרכים. השטח, בהיקף של מספר דונמים, מוקף עכשיו בגדר, ובנוסף לבמות מוקמים מבנים אחרים בגובה של עד עשרה מטרים - מזרקות, מבנה מקורה ועוד. כמו כן, במקום מוצבים מאבטחים המפטרלים סביב השטח ומונעים כניסת מטיילים למתחם. מדובר בשטח ציבורי, שמשמש מזה שנים לטיולים ופיקניקים. עבודות הפיתוח האחרונות גורמות לפגיעה משמעותית בנוף ובמראה הטבעי של האזור. כאשר ביררתי במה מדובר נדהמתי לגלות שהמתחם האמור מיועד לשמש לחתונת בנו של איש העסקים יצחק תשובה... כתושב האזור וכאזרח התעוררו בי דאגה וכעס על השימוש בשטח ציבורי לטובת אירוע פרטי, משמח ככל שיהיה. קשה לי להאמין שאני הייתי מקבל היתר לערוך שם שמחה משפחתית... אני מבקש להדגיש שאני מייצג כאן כמה וכמה מתושבי האזור."

"ובכן", כותבת יחימוביץ', "דני צודק, ועבודות אלו נעשות תוך עבירה בוטה על החוק, שכן ייעודה של קרקע זו הוא לשימושים חקלאיים, ולא לשימוש מסחרי מעין זה. מיותר לציין כי עבודות פיתוח אלו גורמות לפגיעה קשה בטבע ובנוף באזור זה... יתרה מזה, רשויות המדינה נוקטות בשנים האחרונות בהליכי אכיפה מחמירים כנגד אולמות וגני אירועים 'רגילים' המשמשים את הציבור הרחב אך פועלים שלא כחוק בשטחים בחקלאיים".

לסיום כותבת יחימוביץ': "אין בכוונתי לבקשך לפעול להפסקת העבודות. החתונה מחר, ברור לי שהפנייה מאוחרת, ולא נרצה להשבית שמחות. יחד עם זה, נראה לי שמקרה זה אשר אינו ראשון מסוגו מצריך התייחסות עקרונית של משרדך לפלישה מסוג זה לטבע, אשר מעלה תחושה לא נוחה, בלשון המעטה, של איפה ואיפה כלפי בעלי הממון והשררה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
שלי יחמוביץ'צילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker