הייתם משלמים 8.5 מיליון שקל על דירת גן בתל אביב?

הדירה נמצאת בבניין שהוקם ב-1942 ברובע ההיסטורי של העיר, ומשתרעת על שטח של 173 מ"ר עם גינה של 100 מ"ר

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומית צור

הנכס: דירת גן בשטח 173 מ"ר עם גינה בשטח 100 מ"ר בבניין ברחוב יהודה הלוי 6, ששימורו הסתיים באחרונה, נמכרה ב-8.5 מיליון שקל. לדירה יש חניה תת-קרקעית.

ניתוח העסקה: מדובר בבניין בבעלותו של איש העסקים האנגלי אנדי גינספורד, שהוקם בשנת 1924 ושימש תחנת משטרה בריטית לפני קום המדינה. הבניין נבנה בסגנון אקלקטי, והוא מוגדר לשימור מחמיר.

בבניין חמש דירות בלבד - שתי דירות גן, שתי דירות בקומה ראשונה ודירת גג. לדברי נורי רחמים מסוכנות התיווך רוזיו נכסים, ששיווקה את הדירות, מדובר בדירה האחרונה שנמכרה בפרויקט. את הדירה רכש עו"ד מתל אביב למטרת מגורים. המחיר ששולם בעסקה משקף סכום של 40 אלף שקל למ"ר.

את דירת הגג בפרויקט, שכוללת 500 מ"ר, רכשה לפני שלוש שנים משפחה יהודית מאוסטרליה כדירת נופש ב-18 מיליון שקל ברמת מעטפת, והשקיעה בה סכומים ניכרים כדי להשלים את גימורה.

סמוך למקום, ברחוב יהודה הלוי פינת סמטת אנגל, בונה חברת אוראה את פרויקט ספרה, שם היא מציעה דירות גן בשטח 106 מ"ר נטו ועוד גינה בשטח 150 מ"ר ב-4.5 מיליון שקל - מחיר המשקף 30 אלף שקל למ"ר, ונמוך משמעותית מזה ששולם עבור דירת הגן ברחוב יהודה הלוי 6. יחד עם זאת, יש לזכור כי לפרויקט ספרה אין עדיין היתר בנייה, בעוד רוכש דירת הגן ברחוב יהודה הלוי 6 רכש את הדירה סמוך למועד אכלוס הפרויקט. בנוסף לכך, הפרויקט כולל חמש דירות בלבד, בעוד פרויקט ספרה כולל 20 דירות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שורה תחתונה: מחיר גבוה לנכס נדיר ברובע ההיסטורי של תל אביב.

-

הניתוח נעשה בסיוע נורי רחמים מרוזיו נכסים ורן אפרת, מנכ"ל חברת אוראה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker