רנית נחום-הלוי

קבוצת להב שבשליטת איש העסקים אלי להב, מייסד רשת AM:PM רן בליניקס, וחברת באוהאוס שבשליטת עמוס וינברגר ויעקב קוטלר, רכשה קרקע בשטח של 2.1 דונם ברחוב הרברט סמואל על חוף ימה של תל אביב תמורת 79 מיליון שקל.

העסקה חייבה אישור של ההוצאה לפועל, היות שבעלת הקרקע, חברת לקסן ישראל שבשליטת היזם אלכסנדר טסלר, בעלי מלון הנסיכה באילת, נקלעה לחובות מול בנק לאומי. הקרקע הוצעה למכירה מזה כשנה על ידי כונס הנכסים מטעם הבנק, עו"ד רמי נחום.

מדובר במגרש בשטח כולל של 2.1 דונם, הכולל ארבע חלקות ברחוב הרברט סמואל פינת רחוב דניאל, בהן ניתן לבנות בשיעור של 400%, כ-5,000 מ"ר בנוי למגורים, מסחר ומלונאות.

צילום: וקנין עופר

בחודשים האחרונים התגבשה עסקה בין כל המעורבים כך שחלקה אחת, בשטח של כ-500 מ"ר נרכשה באופן עצמאי מידי טסלר על ידי בליניקס ולהב תמורת כ-19 מיליון שקל. יתרת החלקה, בשטח של כ-1.6 דונם אושרה בהוצאה לפועל כאמור, לפי מחיר של 60 מיליון שקל. במתחם מחזיקים היום בליניקס וחברת להב (50%) ובאוהאוס (50%).

עבור להב, שמוכר בעיקר כיזם סטארט אפ בתחום הקמעונות, שהרוויח מהאקזיטים שלו כ-370 מיליון שקל, מדובר באחת העסקות הראשונות בתחום המלונאות והמגורים. בין העסקות הגדולות שביצע להב היה מכירת רשת הדיסקאונט מחסני להב שמפעילה עשרה סניפים בארץ, לחברת התחבורה הציבורית דן תמורת כ-100 מיליון שקל. לפני כשנה מכר להב 50% מהגרנד קניון בבאר שבע לחברת בריטיש ישראל תמרות כ-150 מיליון שקל, וקודם לכן מכר את רשת הסופרמרקט חוצות להב לחברת הפניקס תמורת 75 מיליון שקל .

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
אלי להבצילום: וקנין עופר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker