ניתוח עסקה: כמה הייתם משלמים עבור דירת פנטהאוז בהרצליה?

הדירה שנמכרה נהנית ממרפסת גדולה במיוחד של 230 מ"ר

רז סמולסקי

הנכס: דירת פנטהאוז בת 6 חדרים בפרויקט פרשקובסקי בהרצליה, בשכונת הרצליה הירוקה, נמכרה ב-4.5 מיליון שקל. הדירה, בשטח 164 מ"ר עם מרפסת בשטח 231 מ"ר, בקומה שנייה, מרוצפת בדק עץ וצמודות לה שתי חניות תת-קרקעיות.

השכונה: שכונת הרצליה הירוקה נמצאת בצפון-מזרח הרצליה. מדובר בשכונה ותיקה, אך יש בה גם בנייה חדשה כמו הפרויקט של פרשקובסקי, שנמצא ברחוב משה שמיר וכולל שישה בניינים ובהם 66 דירות, פרויקט נוטן של אמריקה ישראל ומגדל אלתרמן.

ניתוח עסקה: על פניו, 4.5 מיליון שקל נראים כמחיר נמוך עבור פנטהאוז מפואר. באותו פרויקט נמכר פנטהאוז בגודל דומה ב-5.5 מיליון שקל, וברחוב ליד נמכר פנטהאוז בפרויקט כוכבי אלתרמן גם כן ב-5.5 מיליון שקל (עסקת יד שנייה).

אך ההשוואה אינה מדויקת, שכן בשתי העסקות הקודמות נמכרו דירות בקומות גבוהות יותר, ודין אלה שונה מדינו של הפנטאהוז בעסקה הנוכחית שנמצא בקומה השנייה, ולכן נהנה פחות מהנוף. ההבדל בגובה הדירה מתבטא במחיר הנמוך יותר יחסית.

דירות הפנטהאוז הן מוצר נדיר בעיר, והן נהנות מביקושים גבוהים. הפרויקטים החדשים מעטים ובבנייה הוותיקה ישנן פחות דירות מיוחדות. כמו כן, הדירה שנמכרה נהנית ממרפסת גדולה במיוחד של 230 מ"ר, שמעניקה ערך מוסף אמיתי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שורה תחתונה: הקונה הסכים להתפשר בגובה וקיבל דירה איכותית במחיר נמוך יותר. מחיר העסקה משקף את המחירים בשוק.

-

סייעו בניתוח העסקה: ארז פורת זכיין רי/מקס סטאר בהרצליה, נורי יוסף מאנגלו סכסון הרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker