הרשויות הערביות למנכ"ל משרד השיכון: הציבור הערבי מופלה בדיור הציבורי

הוועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות ועמותת סיכוי טוענים כי יש חשש גדול שתוכנית החירום לדיור הציבורי לא תיושם בישובים הערביים ■ "יש צורך אקוטי בפתרונות דיור למשפחות מעוטות יכולת"

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
קריית שמונה דיור ציבורי
דיור ציבוריצילום: מירב מורן
גילי מלניצקי

הוועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות בישראל ועמותת סיכוי, העמותה לקידום שוויון אזרחי, פנו היום (א') למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חגי רזניק, בטענה כי תוכנית החירום לדיור הציבורי עלולה להעמיק את האפליה כלפי הציבור הערבי בישראל.

פנייתם הגיעה בעקבות החלטת הממשלה ב-29 ביולי על הקמת צוות בין-משרדי לצורך גיבוש תוכנית חירום לאומית בתחום הדיור הציבורי. מהמכתב עולה כי הצוות שמתכנס לדון בפתרונות למשבר הדיור הציבורי, איננו כולל ולו נציג אחד שאמור לשקף את צורכי היישובים הערביים, המאפיינים התכנוניים, החברתיים והקניינים היחודיים להם.

"קיים חשש גדול שהתוכנית שתגובש לא תהיה מותאמת ליישובים הערביים וכתוצאה מכך לא תיושם בהם, מה שרק יעמיק את האפליה כלפי היישובים והתושבים הערבים. ראינו את זה קורה בתוכניות עבר, במיוחד בתחום הדיור והתכנון", נכתב בפנייה.

לדבריהם, דווקא ביישובים הערביים עולה צורך אקוטי בפתרונות דיור למשפחות מעוטות יכולת, שם לפי המוסד לביטוח לאומי, כ-49% מהתושבים חיים בקו העוני ומתחתיו. למרות זאת, לפי נתוני מרכז המידע והמחר של הכנסת משנת 2016, פחות מ-1% מהדיור הציבורי קיים ביישובים אלו.

"יש צורך אקוטי בהגדלה דרמטית של מלאי הדיור הציבורי ביישובים הערביים, לצד המלצות מדיניות קונקרטיות שיבטיחו כי התוכנית תהיה ברת יישום, תוך התייחסות למאפיינים ולחסמים בחברה הערבית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לשם כך דורשים נציגי הציבור הערבי להבטיח בצוות ייצוג קבוע של נציג הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית מהמשרד לשיוויון חברתי ונציג מטעם הוועד הארצי של ראשי הרשויות המקומיות הערביות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker