פנשו נדל"ן מרחיבה את השקעותיה לחולי האלצהיימר

החברה קיבלה אישור עקרוני מהממשל הפדרלי בארה"ב לקבלת מימון לעידוד השקעות בדיור מוגן ■ בשלב הראשוני המימון יהיה עד 85%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיור מוגן
דיור מוגןצילום: REUTERS

פנשו נדל"ן קיבלה היום (ג') אישור עקרוני מהממשל הפדרלי בארה"ב לקבלת מימון מהקרן לעידוד השקעות בדיור מוגן בארה"ב. החברה עוסקת בהשקעות נדלן באמצעות קרן ריט פרטית. קרן ריט מהווה מכשיר פיננסי ותיק בו מנהלי הקרן רוכשים נדל"ן מניב ואילו דמי השכירות מחולקים באופן חודשי למחזיקי היחידות בקרן.

על פי תחזית מ-2017 של איגוד האלצהיימר הבינלאומי, מספר חולי האלצהיימר כיום בוירג'יניה עומד על 140,000 ועד 2025 הוא הוא צפוי לעלות בכ-35.7%. בהתאמה לכך, צפויה לעלות גם הדרישה ליצירת קהילות מגורים ייחודיות ומתחמי טיפולים מותאמים.

ממשלת ארה"ב פועלת באמצעות מימון HUD ממשלתי (Housing and Urban Development) לעידוד השקעות דיור מוגן עקב המחסור בפתרונות דיור לבני הגיל השלישי. כדי לקבל מימון באמצעות HUD נדרשת עמידה בתנאים נוקשים כגון אישור דירוג אשראי גבוה, הוכחה ליציבות פיננסית ומבנה אחזקת נכסים מהודק עפ"י כללי רישום קפדניים.

בשלב הראשון קיבלה פנשו אישור למימון של עד 85% מהשקעות שתבצע בנדל"ן לדיור מוגן בארה"ב במימון בריבית מופחתת ל-35 שנים. ההלוואה ניתנת בתנאי non-recourse (ללא ערבות אישית) ומאפשרת לרוכש העתידי של הנכס להיכנס בנעלי הלווה המקורי עם נקודת יציאה.

פנשו ערכה עד היום עסקאות נדל"ן בהיקף של כ- 500 מיליון דולר כאשר בשנה האחרונה ביצעה החברה שלוש השקעות בערים גדולות בארה"ב באמצעות קרן הריט, תוך התמקדות בנכסים המיועדים לחולי אלצהיימר. ב-2017 רכשה החברה דיור מוגן לתשושי נפש בגיל השלישי בסן אנטוניו, טקסס, בשווי של 17.5 מיליון דולר ובמהלך 2018 השלימה עוד שתי עסקאות רכישה, האחת בוורנטון וירג'יניה והשנייה בליסבורג וירג'יניה, בשווי של כ- 65 מיליון דולר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי אלי טילסון, מייסד ומנכ"ל פנשו נדל"ן, "הדבר יאפשר לפנשו להרחיב את השקעותיה בתחום הדיור המוגן בהתמחות ייחודית לחולי אלצהיימר ודמנציה, תחום מתרחב וצומח בארה"ב בשל התפשטות המחלה והופעתה בגיל מבוגר לצד תוחלת החיים העולה".

לדברי אייל ראובן, מנכ"ל ובעלים של חברת ארנינגס, מקבוצת פנשו נדל"ן, "מימון של הממשל הפדרלי באמצעות ה- HUD הוא גם תו תקן לאיתנות ההשקעות באמצעות פנשו נדל"ן ויגביר את האמון של המשקיעים הפרטיים המשתתפים בהשקעות שמבצעת פנשו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker