עוד דו"ח חזק לאמות: "השוק מצוין. אין לנו מטר אחד להשכרה"

זרוע הנדל"ן המשרדי של אלוני חץ, אמות, מציגה דו"ח רבעוני חזק נוסף עם עלייה של 14% ב-FFO ■ ההכנסות מנכסים זהים עלו ב-4% ■ מנכ"ל אמות, אבי מוסלר: "השוק טוב, בועט וממשיך להיות חזק"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של פרויקט TOHA בתל אביב
הדמיה של פרויקט TOHA בתל אביבצילום: viewpoint

אמות מסכמת רבעון נוסף עם שיפור בכל הפרמטרים הכלכליים, ובראשם קפיצה של 14% ב-FFO (תזרים המזומנים מפעילות שוטפת) ל-122 מיליון שקל, גבוה גם מהרבעון הראשון של השנה, שבו רשמה החברה FFO של 17% ל-117 מיליון שקל, כשהחברה נהנית מתפוסה גבוהה של 97.3% בנכסיה – ומציגה שיעור תפוסה גבוה גם בבניינים שבנייתם טרם הושלמה. מניית החברה מגיבה בעלייה של 1.5% ומייצגת לחברה שווי המתקרב ל-6.5 מיליארד שקל.

זרוע הנדל"ן המניב של אלוני חץ , המשיכה ליהנות מהביקוש הגבוה למשרדים, ורשמה הכנסות (NOI) של 171 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, עלייה של כ-8% בהשוואה לרבעון המקביל, ושל 2.4% לעומת הרבעון הקודם. גם ההכנסות מנכסים זהים גדלו, בשיעור של 4%. ה-FFO ברבעון הסתכם בכ-122 מיליון שקל, גידול של כ-14% בהשוואה לרבעון המקביל, וה-FFO למניה עלה ב-8% ל-37.3 אגורות, למרות גידול של 5% במספר המניות המשוקלל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-170 מיליון שקל, זינוק של כ-52% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

החברה המשיכה להוריד את החוב הפיננסי נטו שלה, וזה הסתכם בסוף יוני בכ-4.9 מיליארד שקל, כ-46% מסך המאזן (בנטרול מזומנים ושווי מזומנים), לעומת כמעט 50% בסוף הרבעון הראשון.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעותצילום: תמר מצפי

"יושבים עם הרבה מזומנים ומוכנים לדהור קדימה"

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, אמר בשיחה עם TheMarker: "אנחנו ממשיכים בייזום מבוקר של משרדים, ומסתכלים גם על מרכזים תעשייתיים. אנחנו יושבים עם הרבה מזומנים ומוכנים לדהור קדימה. מיד לאחר פרסום התכניות שלנו בבני ברק, שהיא הפריפריה שהכי קרובה לת"א, פנו אלינו גופים גדולים שמתעניינים במשרדים. אין מ"ר להשכרה באזור – ומדובר בפוטנציאל גדול מאוד עבורנו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"בכלל, לא נראה שאנחנו הולכים להאטה. רק עכשיו ישראל קיבלה העלאת דירוג אשראי, וזאת כשסוכנות הדירוג מסתכלת לעתיד, ולא רק על הנתונים הקיימים. חברות בינלאומיות נכנסות לארץ, ורוצות כאן עוגן, זה הקטליזטור לכל מה שקורה בכלכלה. יש ביקושים אדירים, ואנחנו לא יכולים לספק אותם. אין לנו מ"ר אחד להשכרה".

מוסלר סיפר כי פרויקט הדגל של החברה, "ToHa", הנמצא בהקמה בימים אלה, שווק כמעט במלואו בזמן שיא לחברות המובילות במשק. "נכון לתאריך הדו"ח, שווקו 85% משטחי המגדל, מתוכם 73% חתומים. גם פרויקט הלוגיסטיקה במודיעין הוא נדבך משמעותי ביישום האסטרטגיה שלנו להרחבת הפעילות בתחום מרכזי הלוגיסטיקה הצומח והמבוקש. במהלך הרבעון חתמנו על הסכם עם שופרסל במסגרתו נבנה במשותף מרכז לוגיסטי בשטח של כ-34,000 מ"ר ומשרדים בהיקף של כ-6,000 מ"ר, ויושכר להם ל-15 שנה עם אופציה להארכה.

באחרונה חתמה אמות עם חברת אלייד נדל"ן על הסכם לרכישת מחצית מהזכויות בחטיבת קרקע בשטח של כ-16.4 דונם ברחוב הלח"י בבני ברק, שם היא תקים במשותף פרויקט למשרדים ומסחר בשטח של 75 אלף מ"ר.

החברה עדכנה את התחזית שניתנה בתחילת השנה: ה-NOI צפוי להסתכם ב-678-672 מיליון שקל, לעומת 680-670 מיליון שקל במקור. ה-FFO צפוי להסתכם ב-478-474 מיליון שקל, לעומת 484-474 מיליון שקל במקור, כך שמדובר בירידה קלה. התחזית עודכנה כתוצאה מגיוס הון שביצעה החברה בחודש יוני 2018, כך שמספר המניות של החברה גדל ב-5.3%. כך, ה-FFO למניה צפוי לעמוד בטווח של 143-141 אגורות, לעומת 147-143 אגורות במקור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker