הסכם גג נוסף לקרית גת: יותר מ-7,000 דירות חדשות

ההסכם החדש כולל גם 90 אלף מ"ר שטחי מסחר ו-80 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ■ על אף הביקורת על הסכמי הגג בערים בישראל, שר האוצר ומנהל רשות מקרקעי ישראל שיבחו את ההסכם החדש

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
קרית גת כרמי גת
שכונת כרמי גת בקרית גתצילום: אליהו הרשקוביץ
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

קרית גת נענתה לחתום על הסכם גג נוסף מול משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י), שיבטיח בניית יותר מ–7,164 יחידות דיור חדשות בעיר. זאת לאחר מחלוקת על ההסכם הקודם וטענות של עיריית קרית גת לפיהן המדינה הפרה את התחיובותיה כלפי העיר ולא העבירה את מלוא התקציבים בעבור פיתוח תשתיות לשכונות החדשות. תקציב ההסכם החדש, שמרחיב את קודמו, יגיע לסכום של יותר ממיליארד וחצי שקל.

קרית גת הייתה הראשונה לחתום על הסכם גג מול האוצר ב-2013, לבניית רובע מגורים חדש מצפון לכרמי גת, שקרא כרמי גת צפון. במסגרת ההסכם הובטח כי המדינה תקצה 1.7 מיליארד שקל.

התקציב הנוכחי אמור להבטיח הקמת מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט הכוללת איצטדיון עירוני בן 8,000 מקומות והיכל, מוסדות חינוך וציבור נוספים ותשתיות תחבורה ודרכים. עבודות הפיתוח מבוצעות על ידי עיריית קרית גת והמחלפים באמצעות נתיבי ישראל.

שר האוצר, משה כחלון
שר האוצר, משה כחלוןצילום: עופר וקנין

ההסכם החדש כולל גם 90 אלף מ"ר שטחי מסחר ו-80 אלף מ"ר שטחי תעסוקה. בנוסף לרובע המגורים החדש, צפוי להיבנות בחיבור בין כרמי גת לעיר הוותיקה מיזם מגורים ומסחר נוסף בשם "שער העיר". במסגרת ההסכם החדש חודד כי יוקצו למעלה מ-300 מיליון שקל לטובת תשתיות-על בקרית גת, בהן: חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, פיתוח טיילות והרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, מערך שבילי אופניים, פארק ענק המחבר בין כרמי גת לעיר הוותיקה ותחנת רכבת נוספת בכרמי גת.


לצד זאת, בימים אלה החלה עיריית קרית גת בעבודות הפיתוח להרחבת פארק התעשייה של העיר בעוד 2,500 דונם, לצד איכלוס של פרויקטים ברובע המגורים כרמי גת, הכולל 7,600 יחידות דיור. 

שר האוצר, משה כחלון, אמר עם החתימה על ההסכם הנוסף כי "מדינת ישראל בעיצומה של תנופת בניה ופיתוח. בשלוש וחצי השנים האחרונות חתמנו על עשרות הסכמי גג ברחבי הארץ, באזורי ביקוש ובפריפריה, במטרה לתכנן נכון את עתיד הדיור בישראל. הסכמי הגג לא רק ימנעו את משבר הדיור הבא, אלא גם מוודאים שהשכונות החדשות יבנו עם כל מבני הציבור והתשתיות שהדיירים החדשים צריכים. קרית גת היתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח", זאת למרות הביקורת על הסכמי הגג הרבים שנחתמו בשנים האחרונות. 

מנהל רמ"י, עדיאל שמרון, הוסיף כי "העובדה שאנו חותמים היום על הסכם גג נוסף עם עיריית קריית גג,  העיר עימה נחתם ההסכם הראשון מוכיחה מעל לכל ספק שהסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן, הם הנוסחה המנצחת שמביאה פתרון למשבר הדיור. הסכמי הגג רותמים מלכתחילה את כל משרדי הממשלה למהלך יזום, מתוקצב ומתואם. מחיר למשתכן מייצגת נוסחת מחיר שמבטיחה הזדמנות נאותה למחוסרי הדיור. קריית גת תוכפל פי שלושה למרות המהמורות והאתגרים שליוו את ההסכם הראשון".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker