האם 91 מיליון שקל עבור 3.5 דונם ברמת גן היא עסקה משתלמת?

קבוצת נוה שוסטר קנתה את השטח לבנייה במחיר המשקף עלייה של עשרות אחוזים במחיר הקרקע באזור בתוך שנה

שלומית צור

העסקה:

מגרש בשטח 3.5 דונם לבניית 130 דירות ברחוב רש"י ברמת גן נמכר ב-91 מיליון שקל. המוכרת בעסקה היא חברת פלוטקין, והקונה היא קבוצת נוה שוסטר בבעלות דליה שוסטר.

ניתוח העסקה:

המגרש ממוקם במרכז העיר, עם נגישות לצירי תחבורה - ציר אבא הלל מצפון וציר ז'בוטינסקי מדרום. לפי תוכנית בניין העיר במקום, שצפויה לקבל את אישור הוועדה המחוזית בעוד כשנה, ייבנו שני בנייני מגורים - האחד בן 25 קומות והשני בן 6 קומות. שטח הדירות העיקרי יעמוד על 85 מ"ר לדירה + ממ"ד. בהתאם לתוכניות אלה, המחיר מגלם מחיר של 700 אלף שקל עבור קרקע לדירה.

צילום: בר און דניאל

בחודש מארס 2010 רכשה חברת נהור, שבבעלות חברת דן (תחבורה ציבורית), בראשות מיכאל נגר היו"ר ושמואל רפאלי המנכ"ל, מגרש בשטח 6 דונם ברמת גן תמורת 93 מיליון שקל. מגרש זה נמצא במרחק של כקילומטר מרחוב רש"י - בפינת הרחובות ז'בוטינסקי, המבדיל והמעפיל - וניתן לבנות עליו 195 דירות בגודל 85 מ"ר + ממ"ד. המחיר ששילמה נהור כולל גם שטח מסחרי של 2,500 מ"ר. סכום הרכישה מגלם מחיר של 476 אלף שקל עבור קרקע לדירה. לפיכך, העסקה הנוכחית משקפת עלייה של עשרות אחוזים במחיר הקרקע באזור בתוך שנה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

יחד עם זאת, חלק מהדירות במגרש של נהור יהיו סמוכות לציר ז'בוטינסקי, בו מורגשת תנועת אוטובוסים ערה, ולכן ערכן יהיה נמוך יותר. המגרש ברחוב רש"י, לעומת זאת, ממוקם באזור שקט.

שורה תחתונה:

המחיר ששילמה שוסטר משקף מחירי שיא, לאחר עליות המחירים שנרשמו ברמת גן.

סייעו בניתוח העסקה: קבוצת נוה שוסטר, משרד בר אוריין אדריכלים, חברת נהור

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker