ניתוח עסקה: 842 אלף שקל לקרקע לדירת מגדלים בנתניה

בריגה תבנה 120 יחידות דיור חדשות בשכונת עיר ימים בעיר; תצטרך להציע דירות יקרות במגדל ייחודי ויוקרתי על מנת להחזיר את ההשקעה

רז סמולסקי

חברת בריגה רכשה השבוע מגרש לבנייה של 120 יחידות דיור בשכונת עיר ימים בנתניה, תמורת 91.5 מיליון שקל. מדובר במחיר שיא לשכונה, שהמחירים בה הגיעו לרמות גבוהות, והחברה תצטרך ככל הנראה להציע מגדל ייחודי ויוקרתי כדי למכור דירות יקרות שיצדיקו את המחיר.

בריגה כבר בנתה בשכונה את פרויקט B-TOWER, ורכשה כעת מגרש הממוקם בקו שני לים. על פי תכניות החברה לכל הדירות בפרויקט החדש יהיה נוף לים.

צילום: איציק בן מלכי

מוכרת השטח היא חברת י.ח. דמרי, היזמית הגדולה בשכונת עיר ימים, אשר מחזיקה בעתודות קרקע לבנייה של עוד כ-1,000 דירות במקום. החברה קנתה את המגרש בשנת 2000 ב-27 מיליון שקל, ויכולה כעת לרשום עליו רווח הון.

במסגרת העסקה רכשה החברה הקבלנית את המגרש במחיר של 762.5 אלף שקל לקרקע לדירה, בתוספת הוצאות פיתוח בסכום של כ-80 אלף שקל לדירה (842.5 אלף שקל בסך הכל). מדובר במחיר הגבוה ב-27% מממוצע ההצעות, וגבוה ב-11% מהמחיר הגבוה ביותר ששולם במכרז המינהל האחרון עבור קרקע לדירה.

במארס השנה שיווק מנהל מקרקעי ישראל 1,142 דירות בשכונת עיר ימים, במחיר ממוצע של 662 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור. השכונה היא שכונת מגדלים חדשה במערב העיר, המיועדת לחתך חברתי-כלכלי גבוה. השכונה נמצאת בבנייה ועדיין לא הוקמו בה כל התשתיות הציבוריות. המגדלים הראשונים בה כבר אוכלסו, ובסופו של דבר ייבנו בה כ-4,000 דירות, בתי ספר, קניון, מרכז מסחרי נוסף ופארק ציבורי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker