עשרות פולשים פונו מבניין ברמת גן שהיה שייך לענבל אור

המשטרה מימשה את צו הפינוי שנתן בית המשפט לפינוי הבניין שנמצא ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן ■ המניע לפינוי הוא מכירת הנכס לאיש העסקים עמוס מימון תמורת 76 מיליון שקל

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אור בבית המשפטצילום: עופר וקנין
גילי מלניצקי

משטרת ישראל, מד"א וכוחות כיבוי והצלה פינו ביום רביעי האחרון פולשים ממבנה שהיה בבעלות ענבל אור, ברחוב ז'בוטינסקי 104-102. הפינוי התבצע לאחר שבית המשפט אישר בשבוע שעבר את מכירת המגרש לאיש העסקים עמוס מימון תמורת 76 מיליון שקל, כפי שדווח ב-TheMarker.

לפינוי היו שותפים גם מחלקת הרווחה של עיריית רמת גן והמנהלים המיוחדים עוה"ד איתן ארז, אלון פלס ואמיר פלמר, שמונו לטובת מכירת נכסיה של אור, לאחר שזו הוכרזה כפושטת רגל.

בשנים האחרונות הבניין אוכלס על ידי עשרות דיירים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. רבים מהם עריריים, שפלשו לתוך המבנה במגרש המשתרע על 2.2 דונמים, ששימש בעבר בית חרושת ובתחילת שנות ה-2000 פעלו במקום מרפאות של אסותא.

בדצמבר 2017 הוציאה רשות הכבאות וההצלה צו הפסקת השימוש בנכס, שהוגדר מסוכן. ב-28 לדצמבר 2017 התקיים דיון בבית משפט השלום בתל אביב בנוכחות המנהלים המיוחדים, שבו המליץ בית המשפט להורות על פינוי הדיירים מהמבנה עד 1 במארס 2018.

פינוי הפולשים ברמת גןצילום: עוה"ד איתן ארז, אלון פלס ואמיר פלמר

משחלף מועד הפינוי על פי החלטת בית המשפט והנכס לא פונה וחלק מהדיירים הצהירו כי אין בכוונתם או ביכולתם להתפנות מהבניין, פנו המנהלים המיוחדים לבית המשפט. הוחלט כי יתבצע פינו בכוח, והמנהלים המיוחדים יישאו בעלויות הכרוכות בפינוי, לרבות עלויות כוחות השיטור. לאחר היערכות מקדימה של משטרת ישראל ומחלקת הרווחה של עיריית רמת גן, פונו ביום רביעי מרבית הדיירים בהסכמה והבניין נותק מתשתיות ונאטם.

המניע למימוש החלטת בית המשפט לפנות את הפולשים הוא אישור שנתן בית המשפט המחוזי בתל אביב למכירת הזכויות במגרש לחברת שא שם ברכה השקעות בע"מ וחברת חלום בים בע"מ, הקשורות לאיש העסקים עמוס מימון, תמורת 76 מיליון שקל.

תהליך התמחור עצמו הגיע לסיומו כבר בסוף יוני, והמחיר נמצא בטווח הערות השווי שניתנו לנכס. האישור למכירתו, כחלק מהליך הפירוק של נכסי הקבוצה שהיתה בבעלות ענבל אור, ניתן ביולי 2017 על ידי בית המשפט המחוז. לפי תוכנית בניין העיר, במקום ניתן לבנות מגדל של עד 30 קומות ו-140 דירות. לפי ההערכות, יותרו גם תוספת שטחי מסחר ומשרדים בקומות הנמוכות. הפרויקט שייבנה צפוי להיות בקרבת הקו האדום של הרכבת הקלה ובסמוך לצירי תנועה ראשיים.

אור קידמה בשנים שקדמו לקריסת חברתה פרויקט של שני בניינים, ובהם יותר מ-180 דירות, אך נקלעה למצב של עודף מכירות ביחס למספר הדירות שמותרות בפועל למכירה על פי התוכנית. להסתבכותה של אור בקידום הפרויקט בז'בוטינסקי מייחסים חלק מכריע בהתמוטטות עסקיה. בחוות הדעת הראשונית שהגיש הנאמן עו"ד ארז ב-2016, דווח כי אור סיטי לא שילמה את כל המחיר עבור רכישת הקרקע וכדי לממן את הפרויקט ברחוב ז'בוטינסקי, מכרה אור דירה לאיש השוק האפור, שלי נרקיס, בפרויקט אחר שהיה בבעלותה, ברחוב הושע בתל אביב. בדיונים שהתקיימו אז בתביעות השונות, התגלה כי הדירה שנמכרה לנרקיס נמכרה שוב לעופר לוזון. הנאמן כתב אז כי השווי המדויק של הזכויות של אור בפרויקט נע בין 8 ל-10 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker