כונס נכסים לחברת הנדל"ן בית אריה - צברה חובות של יותר מ-20 מיליון שקל

החברה מבצעת פרויקטים של תמ"א 38 ■ הבנק הבינלאומי: "בעקבות החזרת הצ'קים במשיכת החברה, קיים חשש ממשי ומיידי כי נושיה ינקטו נגדה הליכי גבייה ו/או הליכים לפירוקה" ■ בית המשפט מינה את עו"ד דורית לוי טילר לכונסת הנכסים

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד דורית לוי טילר
עו"ד דורית לוי טילרצילום: עופר וקנין

חברת נדל"ן נוספת בקשיים: הבנק הבינלאומי ביקש למנות כונס נכסים לחברת הבנייה בית אריה (בית אריה לבנייה לשיכון ולנכסים), בעקבות חובות שצברה בסך כ-20 מיליון שקל - ובית המשפט המחוזי מרכז בלוד נענה לבקשה. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ, קיבלה את בקשת הנושה (הבנק הבינלאומי) ומינתה את עו"ד דורית לוי טילר לתפקיד כונסת הנכסים.

בית אריה נוסדה על ידי אריה זינגר ב-1985 ומשמשת קבלן מבצע זה 30 שנה, שבמהלכן הקימה עשרות בנייני מגורים, בתים פרטיים, מבני תעשייה ומוסדות ציבור בכל רחבי הארץ. כיום בעלת החברה היא חינקה זינגר, אלמנתו של זינגר, מקים החברה. בית אריה, המעסיקה 13 עובדים ופועלת מנתניה, מתמקדת כיום בביצוע מיזמי תמ"א 38.

בין הפרויקטים הפעילים של החברה: מיזמים ברחובות יואב 18 וכנפי נשרים 16 ברמת גן, וברחוב אבן גבירול 40 בהרצליה. שניים מהפרויקטים מבוצעים על ידי החברה כקבלן ביצוע עבור אשדר. כמו כן, בפתח תקוה מבצעת החברה עבודות גמר בבית אורנית שבבעלות עמותת עזר מציון.

לפי הבקשה שהגיש הבנק הבינלאומי, החברה נקלעה לקשיים תזרימיים לאחר שצברה חובות של יותר מ-20 מיליון שקל, ומזה תקופה ממושכת חורגת החברה ממסגרות האשראי שאושרו לה. עוד עולה מהבקשה כי לחברה אין מסד נתונים, והערכות מבוססות ביחס לשולי הרווח בפרויקטים בטיפולה.

בבנק מציינים כי באחרונה ביקשה החברה הגדלה נוספת של מסגרות האשראי, אבל לאחר שהבנק סירב, הוחזרו לחברה צ'יקים בסך יותר ממיליון שקל. "בעקבות החזרת הצ'קים במשיכת החברה, קיים חשש ממשי ומיידי כי נושים של החברה ינקטו נגדה הליכי גבייה ו/או הליכים לפירוקה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בהסכמת החברה, רו"ח חן ברדיצ'ב ערך באחרונה בדיקה חשבונאית ביחס למצבה הכלכלי של החברה ושל הפרויקטים בטיפולה, ומצא כי היא אינה מסוגלת לעמוד בתשלום חובותיה ובהתחייבויותיה. החברה אף לא שילמה את משכורות עובדיה ליוני.

לפי החלטת השופטת, ניתן צו אירעי המונע את סילוקה של החברה מהפרויקטים בטיפולה. זאת, לצורך בניית תוכנית פעולה של החברה על ידי עו"ד לוי טילר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker