ב. יאיר חתמה על הסכם לביצוע פרויקט לפינוי בינוי ביהוד לבנייה של 570 דירות

החברה נמצאת במשא ומתן עם בעלי קרקע נוספים לפינוי בינוי של עד 1,300 דירות

רנית נחום-הלוי
רנית נחום-הלוי

חברת ב. יאיר חתמה היום על הסכם לביצוע פרויקט של פינוי בינוי ברחוב ויצמן ביהוד. החברה מתכננת לפנות את 150 בעלי הזכויות במקרקעין ולבנות במקום 570 דירות. במקביל, ממשיכה החברה לקיים מגעים עם בעלי קרקעות נוספים במתחם לבנייה של סך הכל כ-1,300 דירות.

ההסכם נחתם עם חברת סביון ייזום ובניה בבעלות איש ההיי-טק לשעבר גלעד סביון, שהחתים עד היום 80 בעלי זכויות במקרקעין. במתחם קיימים היום 9 בניינים בהם כ-150 דירות, ולפי התכנון יוקמו במקוף כ-570 דירות והפרויקט ייקרא "לב יהוד".

בהודעה שיצאה לבורסה עולה כי ההסכם נחתם בכפוף לשלושה תנאים מתלים, במידה ואלו ייושמו בתקופה של ארבע שנים. ההסכם כפוף לקידום תוכנית בניין עיר לבניית 570 דירות במקרקעין, כמו כן, לפטור ממס שהחברה תקבל כנהוג בקידום פרויקטים להתחדשות עירונית, וכן בהשלמת החתמת כל בעלי הזכויות במקרקעין באופן שיאפשר את ביצוע הפרויקט.

חלוקת העבודה בין החברות היא כזו שחברת ב. יאיר אחראית לתכנון, ביצוע ושיווק הפרויקט ואילו חברת סביון ייזום ובנייה, הפועלת בשטח למעלה משנתיים, תפעל מול הדיירים. שתי החברות יתחלקו 50 אחוז ברווחים שיתקבלו מהפרויקט. הערכות הן כי היקף ההכנסות מהפרויקט מוערך בכמיליארד שקל בשלב הראשון (לבניה של כ-570 דירות) והיקף ההשקעה הכולל הוא כ-750 מיליון שקל.

במקביל מקיימת חברת ב. יאיר משא ומתן מול בעלי מקרקעין נוספים סמוך להרחבת הפרויקט לבנייה של סך הכל 1,300 דירות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker