נדחתה תביעה של נפגעי גיא מונסונגו נגד עזריאלי

שישה מנפגעי מונסונגו תבעו את חברת קנית השלום השקעות, המחזיקה במגדלי עזריאלי ■ התובעים טענו כי היו אמורים לחכור באמצעות מונסונגו שטחים במגדל, והחברה - שידעה שהוא מוכר את השטחים לא ברשות - לא הזהירה אותם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדלי עזריאלי בתל אביב
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

בית משפט השלום בתל אביב דחה תביעה שהגישו שישה מנפגעי גיא מונסונגו נגד חברת קנית השלום השקעות של עזריאלי , המחזיקה במגדלי עזריאלי בתל אביב. השישה תבעו מהחברה 755 אלף שקל, בנימוק שהיו אמורים לחכור באמצעות מונסונגו ואחרים שטחים במגדל המרובע, אבל חברת קנית, שידעה שמונסונגו מוכר את השטחים לא ברשות – לא הזהירה אותם מפני העתיד לקרות.

לפני כארבע שנים הודיע מונסונגו כי חתם על חוזה חכירה עם קנית של הקומה העשירית במגדל עזריאלי המרובע בשטח של 1,200 מ"ר, במטרה לחלק אותה למשרדים קטנים ולהשכיר אותם לשוכרי משנה. בסוף 2014 שיווקה חברה בשם ישראל נדל"ן המחר ובשיתוף דנה קול וחזי חיים, ששימשו שוכרי משנה של מונסונגו, חלקים משטחי הקומה במחיר של 199 אלף שקל לתקופה של כ-25 שנים, וב-25% תשואה שנתית.

בשלב כלשהו גילתה חברת עזריאלי כי אף שלא היה לה חוזה עם מונסונגו, אלא טיוטת חוזה בלבד, הוא ושוכרי המשנה שלו ביצעו עסקות לגבי השטחים האלה. עזריאלי אף פינתה את חברת ישראל נדל"ן המחר מהקומה, והשכירה אותה לגורמים אחרים.

שישה שוכרים ששכרו שטחים במגדל ממונסונגו ומשוכרי המשנה שלו הגישו תביעות נגד ישראל נדל"ן המחר, מונסונגו, חיים, קול וקנית, בדרישה לפצותם על הכספים ששילמו על שכירת השטחים.

בענייניהם של מונסונגו וחברת ישראל נדל"ן המחר, ניתנו כבר פסקי דין, ובהיעדר כתבי הגנה הם חויבו בתשלום 755 אלף שקל לתובעים; ההליכים נגד חיים עדיין לא הסתיימו; ולבקשת התובעים, נמחקה העתירה נגד קול. בנוסף, מונסונגו הורשע לפני כחודש בשורה ארוכה של מעשי מרמה, וכחלק מעסקת טיעון הוטלו עליו 6.5 שנות מאסר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בכתב ההגנה שהגישה עזריאלי באמצעות עוה"ד יצחק קירה ומשה אשכנזי ממשרד עו''ד קירה, צבע ושות', היא טענה כי לא התגבש חוזה בינה לבין מונסונגו, וכי התובעים במילא חתמו מול ישראל נדל"ן, שלמעשה היתה פולשת טרייה לנכס. עוד נטען בכתב ההגנה כי התובעים לא ביצעו בדיקות אלמנטריות לגבי הזכויות בקומה, וכי עזריאלי פעלה מיד כשנודע לה על החוזים עם ישראל נדל"ן. למעשה, טענו בקנית כי עזריאלי הצילה אותם מלשלם את שאר התשלומים.

גיא מונסונגוצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker