אוניברסיטת חיפה רכשה מבנה בעיר התחתית ב-27 מיליון שקל

האוניברסיטה תעביר את הפקולטה ללימודי המחשב למבנה ששימש את המרכז האקדמי כרמל ■ באחרונה אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה לתת תוקף לתוכנית לפיתוח והרחבה של האוניברסיטה – במסגרתה צפויה תוספת של כ-100 אלף מ"ר באופן הדרגתי עד ל-2030

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל בעת פעילותוצילום: אבישג שאר-ישוב

אוניברסיטת חיפה תעביר את הפקולטה ללימודי המחשב למבנה ששימש את המרכז האקדמי כרמל ברחוב הנמל 16 בעיר. זאת, לאחר שהשלימה האוניברסיטה עסקה לרכישת המבנה, שעבורו תשלם לחברת ש.א.א. רשת מכללות סכום של 27 מיליון שקל.

מבנה המרכז האקדמי כרמל נבנה בעיר התחתית בבית קירור ישן ששופץ למבנה צבעוני. המבנה ממוקם על חלקה בשטח של 1.15 דונם, וכולל שטח בנוי של 2,500 מ"ר בשתי קומות. קיימות זכויות בנייה לכ-500 מ"ר נוספים שאותם תוכל לנצל האוניברסיטה בעתיד.

חברת ש.א.א. מכרה את המבנה לאחר שהמכללה הפסיקה את פעילותה בסוף השנה שעברה, וכיום היא מקדמת תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה למגרש הסמוך - במסגרתו מתוכננת הקמתו של מגדל כבן 20 קומות, שיכלול בין היתר 120 דירות, כ-65 יחידות של מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומסעדות וגם סינמטק ציבורי.

מהלך זה מהווה חלק מהליך התחדשות ומתיחת פנים שמבקשת עיריית חיפה להוביל בעיר התחתית בשנים האחרונות. העסקה נחתמה בעקבות אישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה לתת תוקף לתוכנית לפיתוח והרחבה של האוניברסיטה – במסגרתה צפויה תוספת של כ-100 אלף מ"ר באופן הדרגתי עד 2030. על פי ההערכות הרשמיות באוניברסיטה, הדבר יאפשר לה בעתיד לקלוט כ-10,000 סטודנטים נוספים. תוכנית ההרחבה כוללת בין השאר הקמה של מבנים נוספים והרחבה של מספר מבנים קיימים, תוך שדרוג השטחים הפתוחים והמעברים בקמפוס.

את חברת ש.א.א. רשת מכללות ייצג בעסקה עו"ד טל אור ממשרד ענת בירן - עורכי דין, ואת האוניברסיטה ייצג עו"ד עמית ינון ממשרד עורכי הדין ש. פרידמן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker