דמרי ישלם היטל השבחה של כ-10 מיליון שקל על פרויקט מגורים במודיעין

פרויקט מגורים שמקימה י.ח דמרי במודיעין חויב בהיטל השבחה של 12.5 מיליון שקל, והגיע לשולחנו של שמאי מכריע, לאחר שהחברה טענה כי עליה לשלם כ-2 מיליון שקל בלבד

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מודיעיןצילום: מארק ניימן / לע"מ
יעל דראל

חברת י.ח דמרי חויבה לשלם היטל השבחה בסך כ-9.5 מיליון שקל על פרויקט שהיא מקימה במודיעין-מכבים-רעות - כך נקבע באחרונה בהחלטת שמאי מכריע שמונה לבחון את התיק. זאת, לאחר שהחברה טענה כי עליה לשלם רק 2 מיליון שקל. הפרויקט המדובר מוקם בשכונת הכרמים בחלקה הצפוני של העיר, מדרום מערב לציר כביש 443 וכולל שלושה מגדלי מגורים בני 57 יחידות דיור.

פרויקט זה, שאושר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר באפריל 2014, מוקם בשכונה חדשה הנמצאת בתנופת בנייה וכוללת מבנים של שלוש עד עשר קומות כמו גם רבי-קומות. בעקבות החלטת הוועדה המקומית לאשר את הבקשה להיתר ולאשר הקלות לתוכנית, הוצאה לחברה שומה בסך כ-12.5 מיליון שקל – עליה הגישה י.ח דמרי השגה בטענה כי עליה לשלם סכום של כ-2 מיליון שקל בלבד.

עיקר המחלוקת בין הצדדים היתה בנוגע לגובה ההשבחה בגין התוכנית (מד/13/1), ששינתה את ייעוד הקרקע ממגורים ג' מיוחד למגורים ב', תוך הוספת שטח עיקרי למגורים, קומות ויחידות דיור. השמאי המכריע שמונה לדון בתיק, אריה אריאל, קבע כי ההשבחה בגין התוכנית היא כ-18.5 מיליון שקל, ולכן ההיטל יהיה כ-9.5 מיליון שקל. הוועדה המקומית יוצגה על ידי עו"ד שחר בן עמי ממשרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' & נאמן קינן ושות' ושמאי המקרקעין מר דני טרשנסקי.

מי.ח. דמרי לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker