טאבו מקוון: רוכשים יוכלו לרשום את הדירה בעצמם - זמן קצר לאחר ביצוע הרכישה

עד היום נדרשו המעורבים בעסקת מכר להמתין להשלמת הטיפול של משרד מיסוי המקרקעין, ורק אז יכלו לבקש לעדכן את נסח הטאבו ■ ברשות המסים מבטיחים כי עד 2020 זמני הרישום יקוצרו לעשרה ימים

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנייה בבאר שבע
בנייה בבאר שבעצילום: אייל טואג

רשות המסים הודיעה על השקת יישום מקוון שיאפשר לקצר את זמני הרישום בטאבו (פנקס רישום המקרקעין) למי שביצע עסקת רכישה לדירת מגורים. עסקות מכר של דירות מגורים הפטורות ממס שבח, שנחתמו מ-30 במאי ואילך, יוכלו להשתמש במערכת שבח.נט, ולהוציא דרך אתר האינטרנט את אישור הרישום בטאבו בתוך 17 ימים מיום דיווח העסקה, בכפוף להמצאת המסמכים הנדרשים. היישום של רשות המסים מאפשר לקבל במהירות אישור מסים לצורך רישום הנכס בטאבו, מה שצפוי לזרז את תהליך הרישום בטאבו משמעותית. 

עד היום נדרשו המעורבים בעסקת מכר להמתין להשלמת הטיפול של משרד מיסוי המקרקעין, ורק אז יכלו לבקש לעדכן את נסח הטאבו. רשות המסים התחייבה לקיצור נוסף של לוחות הזמנים בעתיד: ב-2019 יימשך ההליך 14 יום, ומ-2020 הוא ייארך כעשרה ימים בלבד.

הרשות קיצרה גם את לוחות הזמנים להנפקת אישור מס רכישה ומס שבח, וכיום היא מציעה שלושה מסלולים שונים, מקוונים, להפקתם של אלה - בלי צורך להגיע למשרד האזורי כפי שנדרש עד כה. המבקשים יידרשו לעמוד בכמה תנאים המובאים באתר רשות המסים, ובהם הצגת הצהרה על הרכישה בתוך 30 ימים מביצוע העסקה, כמו גם על כך שאין התניות או סייגים לקיומה.

עורכי הדין שמייצגים את הצדדים יוכלו גם הם להפיק שובר מקדמת מס שבח ואישור מס שבח באופן עצמאי. את השובר יתאפשר להפיק רק לאחר שהמנהל קבע מקדמה ודווחו החלקים הנמכרים.

מקורם של החידושים הטכנולוגיים בהוראות תיקון 89 לחוק מיסוי מקרקעין, המבטיח מתן שירותים דיגיטליים. זאת, לצד מהלכים חקיקתיים וטכנולוגיים שמקדמת רשות המסים בכדי לשפר את מדד עשיית העסקים שקובע הבנק העולמי. המטרה היא למצב את ישראל במקום גבוה יותר בדירוג, וכן למשוך ולקדם עסקות מקומיות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker