אלקטרה תקים את הספרייה הלאומית החדשה בירושלים תמורת כ-375 מיליון שקל

החברה זכתה במכרז להקמת הספרייה בשטח של כ-45 אלף מ"ר, על פני שבע קומות עיליות וחמש קומות תת-קרקעיות ■ הבנייה צפויה להתחיל כבר בחודש הבא

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הספרייה הלאומית החדשה מבפנים, הדמיה
הספרייה הלאומית החדשה מבפנים, הדמיה

אלקטרה בע"מ , הנמנית על קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, דיווחה היום (ב') על זכייתה במכרז להקמת בניין משכנה החדש של הספרייה הלאומית בקריית הלאום בירושלים תמורת כ-375 מיליון שקל. הקמת הפרויקט, באמצעות חברת הבת אלקטרה בנייה, מתוכננת לתקופה של שלוש שנים; תחילת הבנייה צפויה ביולי 2018.

הספרייה הלאומית החדשה תקום על מגרש השוכן במפגש הרחובות קפלן ושדרות רופין בבירה, מול בניין הכנסת ובשכנות למוזיאון ישראל. מבנה הספרייה יכלול חמש קומות תת-קרקעיות ושבע קומות עיליות בשטח של כ-45 אלף מ"ר. "המבנה הוא חלק מתהליך ההתחדשות שעוברת בשנים אלה הספרייה הלאומית, שמטרתה להנגיש את התרבות, ההיסטוריה ואוצרות העם והמדינה", הסבירו באלקטרה.

משכן הספרייה החדש ישלב מרכז שישמש גם למחקר ולעיון וגם לפעילויות תרבות וחינוך. הספרייה תכלול מרכז מבקרים, מרחבי אחסון מאובטחים ומאוקלמים לשמירת אוצרות הספרייה וכן משרדים, מעבדות, בית קפה ואודיטוריום. במבנה ישולבו בטון אדריכלי, זכוכית, חיפויי עץ, אלמנטים טרומיים ייחודיים עם אריחי אבן וחללים שקופים, עבודות טיח אומנותיים, סוגים שונים של ריצופים ועוד. האדריכל הרצוג דה-מרון נבחר לתכנן את הפרויקט, לצד משרד האדריכלים הישראלי מן שנער אדריכלים. על ניהול התכנון אמון משרד פורן שרים הנדסה ושמאות.

לדברי איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה, "הזכייה בפרויקט מאפשרת לנו לעבוד בשיתוף פעולה עם גוף גדול כמו החברה לבניין הספרייה הלאומית, ולתרום מניסיונה ויכולותיה המקצועיות של הקבוצה בכל התחומים הנדרשים".

הספרייה הלאומית החדשה, הדמיה

אלקטרה בע"מ, מהקבוצות הקבלניות הגדולות בישראל, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-3.25 מיליארד שקל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; ומגזר הזכיינות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בשבוע שעבר דיווחה אלקטרה כי זכתה במכרז של מינהל הדיור הממשלתי לפרויקט קריית הממשלה בנתניה בהשקעה כוללת של כ-250 מיליון שקל. החברה תממן, תתכנן, תקים ותתפעל את קרית הממשלה לתקופה של 25 שנה. קריית הממשלה תוקם בשטח של כארבעה דונם, ותכלול  מבנה בן עשר קומות מעל שלוש קומות תת-קרקעיות. הקמת הפרויקט מתוכננת לתקופה של שלוש שנים, והוא יופעל במתכונת BOT  (מימון, הקמה ותפעול), ולאחר מכן הוא יופעל בזכיינות לתקופה של 22 שנה.

בחודש שעבר פירסמה אלקטרה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2018, מהן עולה גידול של כ-10% בהכנסות הקבוצה לכ-1.54 מיליארד שקל. החברה סיימה את הרבעון עם גידול של כ-21.7% ברווח הנקי לכ-43.4 מיליון שקל, לצד צבר עבודות שהסתכם בכ-10.34 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker