הירוקים נגד חולדאי: "העקרונות החשובים ביותר ירדו לטמיון"

לפי הארגונים הירוקים, התוכנית של חולדאי לשדה דב מנוגדת לחקיקה ולכל מדיניות תכנונית מקובלת, מנתקת את העיר מהים ומשמרת זיהום אוויר ומפגעי רעש שמייצר שדה התעופה

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדה דב בתל אביבצילום: דודו בכר
גילי מלניצקי

התוכנית החדשה לשדה דב שהציג ראש עיריית תל אביב־יפו, רון חולדאי, לא מתעלמת רק מגופי התכנון ובכירי המתכננים של העירייה עצמה, אלא גם מהארגונים הסביבתיים. החברה להגנת הטבע, המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, גרינפיס, איגוד אדריכלי הנוף ומרכז השל לקיימות הוציאו יחד מכתב שבו הם מציגים חזית אחידה של התנגדות לתוכנית.

"לא ברור למה לאחר השקעה כה רבה בתכנון בר קיימא ברמה הגבוהה ביותר בתל אביב, המבטא שימור טבע, עירוב שימוש, דיור למגוון אוכלוסיות ועוד — יש נסיגה לאחור בתוכנית המוצעת. כל העקרונות החשובים ביותר ירדו לטמיון", כתבו הארגונים.

הארגונים הירוקים טוענים כי התוכנית החלופית של חולדאי משמרת את החסרונות בקיומו של שדה תעופה בלב רצף אורבני. הם מזכירים כי שדה דב אינו פועל באופן מוסדר סטטוטורית ואמור להתפנות כבר עשרות שנים. לטענת הארגונים, הנצחת פעילות השדה תקבע את הפגיעה בזכות הציבור ליהנות מרצף חופי וגישה חופשית לחוף. הם הוסיפו כי התוכנית של חולדאי מנוגדת לחקיקה ולכל מדיניות תכנונית מקובלת בנוגע לסביבה החופית (תמ"א 13), מנתקת את העיר מהים ומשמרת זיהום אוויר ומפגעי רעש שמייצר שדה התעופה.

עוד נטען על ידי הגופים הירוקים כי התוכנית של חולדאי מפחיתה ב–50% את מספר יחידות הדיור המתוכננות, ולכן אינה מתקבלת על הדעת "במציאות של משבר דיור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker