למרות התנגדות תושבי השכונה: הקו הכחול בירושלים יקודם בתוואי של עמק רפאים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים החליטה לקדם את החלופה שלפיה הרכבת הקלה תעבור ברחוב עמק רפאים ■ בהודעה נכתב כי לתוכנית זאת יש יתרונות משמעותיים בהיבטים תחבורתיים, סביבתיים ואורבניים

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית אחת החלופות לקו הכחול בעמק רפאים
הדמיית אחת החלופות לקו הכחול בעמק רפאים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, החליטה לקדם את החלופה שלפיה הקו הכחול של הרכבת הקלה יעבור ברחוב עמק רפאים. הקו שיקודם יהיה חד-מסילתי, על-קרקעי, ברחוב מסחרי בלב השכונה.

בהודעת הוועדה נכתב כי לתוכנית זו יש יתרונות משמעותיים בהיבטים תחבורתיים, סביבתיים ואורבניים - וכי ההחלטה מתבססת על חוות דעת שגובשה בחברת סיסטרא (החברה הצרפתית המייעצת לתוכנית האב לתחבורה).

באשר לבחירתה של מסילה אחת, ציינו בוועדה המחוזית כי ההחלטה מבוססת על הבדיקות המקצועיות שבוצעו בנושא: ״לפי הבדיקות שנעשו על ידי צוות התכנון וחברת סיסטרא, נמצא כי אין צורך בשתי מסילות, וכי ומסילה אחת אינה פוגעת ביעילות הקו". יחד עם זאת, בוועדה הדגישו כי התוכנית לא מבטלת לחלוטין הקמת מסילה נוספת בעתיד״.

חלופה זו תקודם לאחר בחינת כמה חלופות אחרות, שכללו, בין היתר, תוואי עוקף שלא כלל את שכונת עמק רפאים; חלופות עיליות לאורך פארק המסילה; וחלופות תת-קרקעיות.

בהחלטת הוועדה נכתב, בין היתר, כי הוחלט לפסול את חלופת התוואי העוקף עקב הצורך החיוני בהקמת שלוחה שתעבור בתחום המושבה הגרמנית. בהקשר זה ציינה הוועדה כי השלוחה מקשרת את קריית הספורט, את הגן הטכנולוגי ואת קניון מלחה עם שכונת רמות ועם יתר השכונות המרוחקות הנמצאות לאורך תוואי הקו הכחול, וכן היא  משרתת את שכונת גוננים על חלקיה השונים. בוועדה ציינו כי סוגיה זו משמעותית גם לצורך מימוש תוכניות להתחדשות עירונית בדרום העיר, ובמיוחד לתוכנית האב לגוננים א-ו ולתוכניות קטמונים ח-ט.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
תוואי הקו הכחול בירושלים – חלופות

חלופת פארק המסילה, שכאמור נפסלה אף היא, לא תקודם בשל החשש מפני פגיעה מהותית בפארק, המשרת את תושבי השכונות הסמוכות. "הפארק משמש כריאה ירוקה עירונית, וכציר הליכה וציר אופניים מרכזי בדרום העיר - הן לצורכי ספורט ופנאי והן לצורכי תנועה. ניתן אף לומר כי הפארק הוא עורק תחבורה למי שבוחר להימנע מתחבורה ממונעת ולעבור לתחבורה רגלית או לאופניים", ציינו בוועדה.

באשר לחלופה להעברת קו הרכבת הקלה במנהרה תת-קרקעית מתחת לפארק המסילה, בוועדה ציינו כי חלופה זו פוגעת פגיעה קשה בתפקודו של פארק המסילה בכך שהיא קוטעת את רצף הפארק ובשל המתקנים העל-קרקעיים הנדרשים עבור תחנת נוסעים, יציאות מילוט ופתחי אוורור שמהווים הפרעה לרצף הפארק. כמו כן, תחנות תת-קרקעיות פחות נגישות עבור אוכלוסיות בעלות ניידות מוגבלת (עגלות ילדים, אוכלוסייה מבוגרת, נכים, נשים בהריון), והגישה המוסתרת לתחנות הופכת את הגישה ללא נעימה. גם בהיבט הכלכלי מצאה הוועדה המחוזית כי מדובר בחלופה לא יעילה, שעלותה עומדת על פי שלושה, ואף ארבעה, מהחלופות האחרות.

בוועדה המחוזית ציינו, בין היתר, כי גם בהיבט הסביבתי חלופת עמק רפאים היא העדיפה ביותר, מאחר שהיא תביא להפחתה ניכרת בזיהום האוויר וברעש ברחוב עמק רפאים בשל הצמצום המשמעותי בשימוש של כלי הרכב. בהיבט האורבני, הרכבת תביא להפחתה דרסטית של רכבים, משאיות ואוטובוסים ברחוב ותהפוך את הרחוב לנעים יותר לשהייה ובכך תתרום לכל השימושים הקיימים ברחוב (מגורים, מסחר, תעסוקה ושימושים ציבוריים).

שירה תלמי-באבאי, מתכננת המחוז, הדגישה במהלך הדיון את תרומתו הרבה של הקו הכחול לירושלים: "מדובר בתוכנית המצעידה את העיר קדימה ותתרום לחיזוקה הכלכלי והחברתי של ירושלים. היא מאפשרת לוועדה המחוזית לקדם את פיתוח העיר, תוך הישענות על מערכת תחבורה ציבורית יעילה לצד פיתוח מוקדי תעשיה, תעסוקה ומסחר. הקו צפוי לשפר באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בעיר ואת הקשר בין חלקיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker