להתראות לכלא 6: מנרב תקים מתקן כליאה צבאי חדש בבית ליד

מנרב תקבל 236 מיליון שקל עבור הקמת קריה משפטית ובסיס כליאה בשטח של כ-33 אלף מ"ר ■ מתקן הכליאה צפוי להחליף את כלא 4 בצריפין ואת כלא 6 המיתולוגי באזור עתלית, ולרכז אליו את מרבית החיילים העצורים

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אברהם קוזניצקי
אברהם קוזניצקיצילום: עופר וקנין

חברת מנרב אחזקות , שבשליטת אברהם קוזניצקי, זכתה במכרז משרד הביטחון בפרויקט להקמת מבנים ותשתיות במתחם נווה צדק, ליד בית ליד שבשרון.

הפרויקט יבוצע על ידי החברה הבת של מנרב אחזקות, מנרב הנדסה ובניין, ויכלול הקמת קריה משפטית ובסיס כליאה שיתפרשו על 20 מבנים שונים, ובהם מגורים, משרדים ואודיטוריום, בשטח של כ-33 אלף מ"ר. העבודות צפויות להימשך כשנתיים וחצי, אבל מועד התחלתן לא נקבע עדיין על ידי משרד הביטחון. התמורה הצפויה בעד הקמת המתחם מסתכמת בכ-236 מיליון שקל .

מתקן הכליאה צפוי להחליף את כלא 4 בצריפין, שאמור להתפנות, וכלא 6 המיתולוגי באזור עתלית, ולרכז אליו את מרבית החיילים העצורים. לפי המכרז, המתקן יכיל 1,000 מקומות כליאה, כשלכל כלוא יוקצב שטח של 4.5 מ"ר, ובכל חדר יהיו שירותים פרטיים וטלוויזיה. במתחם יפעלו גם יחידות הפרקליטות ובתי הדין הצבאיים.

בשבוע שעבר דיווחה מנרב על זכייה במכרז של משרד הביטחון להקמת מבנים ותשתיות בקמפוס רמות בבאר שבע. פרויקט שכולל בעיקר עבודות ביסוס, פיתוח והקמה של שבעה מבנים, לרבות מבני מגורים, מבני הדרכה ואודיטוריום, בשטח של כ-15 אלף מ"ר. התמורה עבור הפרויקט נאמדת ב-125 מיליון שקל, ותקופת ההקמה הצפויה היא כשנתיים.

בנוסף, דיווחה החברה כי היא שותפה למיזם משותף עם חברת נקסטקום וחברת עמק הבכא אנרגיות ורוח, בפרויקט לייצור חשמל בהספק של כ-96 מגה-וואט באמצעות כ-30 טורבינות רוח. התמורה הכוללת עבור הקמה והפעלת הפרויקט נאמדת בכ-136 מיליון שקל. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
כלא 6
כלא 6צילום: דורון גולן/ג'יני

ממנרב נמסר כי "עסקה זו, עם שתי העסקות עליהן דיווחנו בשבוע שעבר, צפויה לתרום להיקף ההכנסות והרווחיות של מגזר הביצוע של החברה בטווח הקצר-בינוני. אנחנו ממשיכים לבחון בכל עת עסקות חדשות, ומתמודדים בימים אלה על כמה מכרזים נוספים, שתואמים את הפורטפוליו של מנרב אחזקות, וצפויים לתרום לשיפור הרווחיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker