100 קומות ו-400 מטר: אושרה הקמת המגדל הגבוה בישראל

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה את התוכנית לבניית מגדל "בין ערים", בשטח שבין גבעתיים לרמת גן ולתל אביב ■ המבנה יוקדש למשרדים, מסחר ומלונאות ■ 10,000 מ"ר בסביבת גורד השחקים יוקצו לשטחי ציבור

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנוף מלמטה: הדמיית מגדל "בין ערים"צילום: מילוסלבסקי אדריכלים
יעל דראל

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה היום (ג') לאשר את התוכנית להקמת מגדל "בין ערים", שצפוי להתנשא לגובה של כ-400 מטר ובכך להפוך לגורד השחקים הגבוה בישראל. עם זאת, הוחלט להכפיל את שטחי הציבור סביב המגדל, על רקע ההתנגדויות שהוגשו להקמתו.

התוכנית שאושרה כוללת מגדל בן 100 קומות, שיוקם בין רחוב שפע טל בגבעתיים (המשכו של רחוב יגאל אלון בתל אביב) לבין רחוב ז'בוטינסקי ברמת גן, ובסמוך ליציאה מנתיבי איילון במחלף ארלוזורוב. המגדל יקום בסמוך לתחנת הרכבת סבידור-מרכז, לתחנת הקו האדום של הרכבת הקלה ולמרכז התחבורה המתוכנן באזור. התוכנית קובעת זכויות בהיקף של כ-120 אלף מ"ר שטחים עיקריים למשרדים, מסחר, שטחים ציבוריים ומלונאות. התוכנית היא יוזמה של עיריית תל אביב ונערכה על ידי אמנון שוורץ וגיא מילוסלבסקי.

בצמוד למגדל ייבנו שני מבנים בני שש קומות, שבהם יוקמו שטחי ציבור. המגדל יהיה חלק משדרה עירונית היקפית, שתוקם על פי התכנון במסגרת פרויקט קירוי האיילון. עם זאת, במינהל התכנון ציינו כי לאחר שמיעת התנגדויות שהוגשו על ידי תושבים ורוכשי דירות במבני מגורים קיימים ועתידיים בגבעתיים וברמת גן, וכן על ידי מהנדס העיר וחברת נתיבי איילון, החליטה הוועדה לקבוע כמה שינויים בתוכנית.

הדמייה של מגדל "בין ערים"צילום: מילוסלבסקי אדריכלים

השינויים העיקריים בתוכנית מערבים את הכפלת הקצאת השטחים למבני ציבור מ-5,000 מ"ר ל-10,000 מ"ר, ללא הגדלת סך שטחי הבנייה. "שטחים אלה יוכלו לשמש לשירותי חינוך, דת, ספורט, משרדי עירייה, נופש, קהילה, רווחה ובריאות, הן לשימושים ברמה המטרופולינית והן לטובת שכונת נחלת יצחק הסמוכה", נמסר.

בנוסף, החליטה הוועדה לחייב הקמת גשר להולכי הרגל, שיחבר את המגדל המוצע אל המגדל הסמוך לו מדרום (בתחומי גבעתיים), ולהבטיח את ביצועו של גשר הולכי הרגל לכיוון צפון, מעל רחוב ז'בוטינסקי (רמת גן). שני הגשרים סומנו בנספחי התוכנית המופקדת כאופציה עתידית.

יו"ר הוועדה המחוזית, דניאלה פוסק, ציינה: "התוכנית שמה דגש על המרחב הציבורי וכפועל יוצא מכך כוללת הקמת מערך גשרים להולכי רגל. הקמתם תחבר את מרחב מפגש שלוש הערים (גבעתיים, רמת גן ותל אביב) אל מתחם התחבורה הציבורית המרכזי של המדינה והמטרופולין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker