"התכנון האסטרטגי בישראל בזבזני — ויוביל לאובדן של מאות אלפי דונמים"

דו"ח חדש של החברה להגנת הטבע, שיוצג מחר בכנסת, מצא כי בשנתה ה–100 של המדינה יהיה צורך להקצות לבנייה כ–1.1 מיליון דונם בשטחים פתוחים — בין השאר בגלל יעדים נמוכים מדי של התחדשות עירונית ■ "אנו עדים לתפישה של פיתוח בלתי־מבוקר שמשתרשת והולכת"

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדו"ח נמתחה ביקורת על כך שהמדינה אינה נמנעת מבנייה צמודת קרקע
יעל דראל
יעל דראל

התכנון הלאומי לשוק הדיור, כפי שמוכתב מהתוכנית האסטרטגית לדיור של המועצה הלאומית לכלכלה, יביא לבזבוז קרקע בהיקפים דרמטיים של כחצי מיליון דונם עד 2048 בשל יעדים נמוכים של התחדשות עירונית — כך עולה מדו"ח חדש של החברה להגנת הטבע, שגובש לקראת יום הסביבה שיתקיים מחר בכנסת.

הדו"ח, שכותרתו "החיים בארץ מצטופפת", מצא כי בשנתה ה–100 של מדינת ישראל, כשישראל תזדקק לתוספת של כ–2 מיליון יחידות דיור ביחס להיום, תחייב הבנייה הקצאה של כ–1.1 מיליון דונם בשטחים פתוחים. לטענת מחברי הדו"ח, מצב זה נובע בין השאר מהצבת יעדים נמוכים מדי של התחדשות עירונית — בהיקף של כ–17% בלבד. בחברה להגנת הטבע טוענים כי באמצעות הצבת יעדים שאפתניים יותר — של כ–50% התחדשות עירונית — ניתן יהיה לחסוך כחצי מיליון דונם בשטחים הפתוחים עד 2048.

לפי הדו"ח, מנתוני תוכניות הדיור המקודמות בשלוש השנים האחרונות בוועדה למתחמי דיור מועדפים (ותמ"ל) עולה כי המדינה מקדמת כ–300 אלף יחידות דיור על שטח של כ–100 אלף דונם, שמבטאים הקצאה כוללת (ברוטו) של 0.33 דונם ליחידת דיור. "אם נמשיך את המצב הקיים, ובהתבסס על ההנחה שנדרש תכנון של לפחות 100 אלף יחידות דיור לשנה, כפי שנקבע בתוכנית האסטרטגית לדיור — צפוי אובדן של כמיליון דונם של שטחים פתוחים וחקלאיים עד 2048".

כהמחשה לשימוש הבזבזני, מציג הדו"ח עשר תוכניות המקודמות בשלוש השנים האחרונות בוותמ"ל, שבמסגרתן מוצעת גריעה של 41 אלף דונם משטחים פתוחים וחקלאיים לטובת שכונות מגורים חדשות שיאוכלסו על ידי כ–300 אלף תושבים. "לצורך השוואה, השטח הכולל של תוכניות אלה שווה לשטח המצרפי של רמת גן, גבעתיים, כפר סבא, בני ברק ובת ים — שמתגוררים בהן כ–630 אלף תושבים", נכתב בדו"ח.

41 אלף דונם אלה מיועדים לשימושי מגורים ופיתוח עירוני בלבד, ואינם כוללים שטחים שייעודו לתשתיות, ובראשן תשתיות התחבורה. על פי הדו"ח, במצב שאינו דורש פיתוח מסיבי של מערכות הסעת המונים והסטה משמעותית של נסיעות מהרכב הפרטי לתחבורה ציבורית — מערכת הכבישים בישראל תצטרך להכיל לפחות כפול ממספר כלי הרכב שהיא מכילה כיום. בשל כך, יהיה צורך בהכפלת שטחי הדרכים בהיקף של 115 אלף דונמים נוספים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בהקשר זה נכתב בדו"ח כי "תוכנית המתאר הארצית לתחבורה (תמ"א 42), שנמצאת בהכנה ושואפת להסיט חלק לא מבוטל של הנסיעות לתחבורה ציבורית, מציעה להרחיב את הדרכים הארציות ב–25–43 אלף דונם. בכל מקרה מדובר על עוד כמה עשרות אלפי דונמים לפחות".

התבססות על פיתוח פרברי

הפתרון שמציעים כותבי הדו"ח הוא העלאה משמעותית של יעדי ההתחדשות העירונית בתוכנית האסטרטגית לדיור — מ–17% כפי שמוצע בה, לכל הפחות ל–50%. בחברה להגנת הטבע טוענים כי בכל הנוגע לפריפריה, על המדינה לממן התחדשות עירונית — ולא להתבסס רק על התחדשות עירונית "כלכלית", כלומר התחדשות עירונית המבוססת על כוחות השוק. "אמצעי זה יכול להביא לחיסכון חסר תקדים של 336 אלף דונם עד 2040 (שנת היעד של התוכנית האסטרטגית לדיור), ויותר מ–450 אלף דונם עד 2048".

מבזבזים קרקעות

בדו"ח גם נמתחת ביקורת על הממשלה, מכיוון שהיא אינה נמנעת מספיק מהקמת יישובים חדשים ומבניית יחידות דיור צמודות קרקע. לפי מחקר שנערך ב–2015 באגף תכנון סביבתי ובנייה ירוקה של המשרד להגנת הסביבה, ב–20 השנים האחרונות הוקצו כ–70% מהקרקעות שיועדו למגורים, ליחידות דיור צמודות קרקע — בעוד אלה היוו רק 35% מכלל יחידות הדיור. באותן שנים, כל יחידת דיור צמודת קרקע נזדקקה בממוצע לקרקע בשטח של 0.66 דונם (ברוטו), בעוד פיתוח יחידת דיור בבנייה רוויה הצריכה בממוצע קרקע בשטח של 0.15 דונם (ברוטו).

לפי הדו"ח, בשנים האחרונות היה חלקן של יחידות הדיור צמודות הקרקע מסך הבנייה כ–25%. הימנעות מבנייה של צמודי קרקע יכולה לחסוך לפחות 117 אלף דונם עד 2040 וכ–160 דונם עד 2048.

"בשנים האחרונות, אנו עדים לתפישה של פיתוח בלתי־מבוקר ובזבזני, שמשתרשת והולכת במוסדות התכנון, בעיקר על ידי הגדלת מלאי תכנוני ליחידות דיור ותוך התבססות על פיתוח פרברי. זאת, בשל לחץ מהדרג הממשלתי לייצור — בכל דרך שהיא — פתרון למשבר הדיור", נכתב בדו"ח. "ביצוע צעדים אלה יכול לצמצם בכ–50% את טביעת הרגל הקרקעית בפיתוח השימושים העירוניים ב–30 השנים הבאות, ולחסוך פגיעה במאות אלפי דונמים של שטחים פתוחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker