136 דירות מחיר למשתכן ישווקו בימים הקרובים ברעננה

שני שלישים מהדירות יהיו בשטח של פחות מ-100 מ"ר, והשאר יהיו גדולות יותר ■ כ-20% מהדירות יהיו מיועדות לתושבי רעננה

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנייה ברעננהצילום: עופר וקנין
יעל דראל

רעננה לא היתה עד כה יעד בולט לפרויקטים בתוכנית מחיר למשתכן - כ-200 דירות בלבד שווקו בה. עם זאת, בימים האחרונים סיימה עיריית רעננה הליך פינוי של שטח המיועד למגורים בשכונת נאות שדה החדשה, ובכך יתאפשר כעת שיווקן של קרקעות להקמתן של 136 יחידות דיור, שייבנו במסגרת התוכנית הממשלתית. על פי ההערכות, המכרז, שכבר פורסם בעבר ונדחה, יפורסם מחדש בימים הקרובים על ידי רשות מקרקעי ישראל, וצפוי להיסגר ב-2 ביולי.

עם מכרז זה הגיעה רעננה לכ-350 דירות ששווקו עד כה בתוכנית מחיר למשתכן בעיר, ועל פי התכנון, כ-20% מהדירות בו יהיו מיועדות לתושבי רעננה.

שכונת נאות שדה ממוקמת בצפון-מזרח העיר, בין הקאנטרי לשכונת בן צבי (רסקו), מצפון לרחוב ויצמן, ונמצאת בימים אלה בעבודות פיתוח מתקדמות. על פי התכנון, רוב הדירות (שני שליש מהן) ייבנו בגודל של פחות מ-100 מ"ר, המתאימות בעיקר לצעירים ומשפחות בתחילת דרכן, ורק שליש מהדירות יהיו דירות גדולות. 

במכרז קודם שנסגר בשכונה זו המחירים של דירות שלושה חדרים בשטח של 85 מ"ר התחילו ב-1.35 מיליון שקל, ואילו מחירה ההתחלתי של דירת ארבעה חדרים בשטח של 100 מ"ר היה 1.6 מיליון שקל.

איתן גינזבורגצילום: עזרא לוי

השכונה תכלול כ-406 דירות במבנים של שש עד תשע קומות, וכן מבני ציבור ושטחים ציבוריים לרווחת הציבור. מתוך סך הדירות בשכונה, עד כה שווקו מגרשים, ובהם 188 דירות שיימכרו בשוק החופשי, ויתר הדירות במגרשים הנותרים משווקים במסגרת מחיר למשתכן. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש העיר רעננה, איתן גינזבורג, אמר כי הוא "שמח שהמאבק שלנו למען הצעירים נושא פרי. אנחנו נלחמים על כל דירה וכל בניין, כדי לאפשר לצעירים ולבני העיר לגור ברעננה ולהקים בה משפחה. אנו פועלים בדרכים שונות ובאופן אינטנסיבי כדי להגדיל את מלאי הדירות בעיר, תוך יצירת מגוון של פתרונות דיור, ובהם דירות קטנות המתאימות לצעירים בתחילת דרכם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker