אושר: ארבעה מגדלים יוקמו בשכונת ביצרון בת"א ב-1.5 מיליארד שקל

לפי התוכנית, חברת כלכלית ירושלים תקים בשכונה מגדלים בני יותר מ-31 קומות, כשבשניים מהם ייבנו 360 יחידות דיור ■ הפרויקט אושר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ת"א והופקד להתנגדויות הציבור

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית התוכנית בשכונת ביצרון
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

התוכנית להקמת מתחם מגורים, משרדים ועסקים בשכונת ביצרון בת"א עולה שלב: הפרויקט של כלכלית ירושלים מקבוצת מבנה אושר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ת"א והופקד להתנגדויות הציבור. להערכת החברה, עלות הקמת הפרויקט תסתכם בכ-1.55 מיליארד שקל, והקמתו תחל במהלך הרבעון הרביעי של 2018 אם לא יקומו התנגדויות מהותיות. 

המתחם מתוכנן ברחובות דרך השלום והסוללים, כחלק מנדידה והתרחבות של חברות ההיי-טק למזרח העיר, מחוץ לליבת המשרדים ועומסי התנועה של סביבת רחוב רוטשילד ולב העיר. הפרויקט ממוקם בגישה לנתיבי תנועה מרכזיים ולתחנת רכבת השלום, והוא יחבר בין שכונת ביצרון לשדרות ההשכלה. ביצרון מאופיינת בשנים האחרונות בפיתוח מואץ וקהילתיות גבוהה, ומושכת אליה משפחות צעירות רבות. היא נמצאת בסמוך לציר יגאל אלון, המהווה את אחד ממתחמי התעסוקה הגדולים בעיר. 

לפי התוכנית במתחם ייבנו ארבעה מגדלים בני יותר מ-31 קומות. בשניים מהם ייבנו 360 יחידות דיור, כאשר כ-30% מהדירות יהיו דירות קטנות של 2 ו-3 חדרים. בנוסף, יכלול המתחם גם כ-68,200 מ"ר משרדים ושטחי מסחר.

במסגרת התוכנית מחויבת החברה להקמת מתחם מבני ציבור, בהם גני ילדים ותחנת טיפת חלב. כמו כן, יוקם חניון תת קרקעי בבעלות עיריית ת"א לשימוש הציבור, שיכלול כ-250 חניות. את הפרויקט תקיף שדרה ירוקה שתגבול בדרך השלום, ועיריית ת"א התחייבה לבצע באזור עבודות תשתית להרחבת דרכי הגישה בשדרות ההשכלה, על חשבון שטחים שיוקצו מהפרויקט למטרה זו. 

הפרויקט כולו ישתרע על פני כ-23.7 דונם עם ניצול מירבי של זכויות הבנייה באזור. זאת, לאחר שהתוכנית קודמה במשך כעשור והתעכבה בין השאר בשל קשיים תזרימיים מימי אליעזר פישמן, שהיה בעבר בעל שליטה מרכזי בחברה. כיום לכלכלית ירושלים אין גרעין שליטה דומיננטי, ומנכ"ל החברה הוא דודי זביידה. החברה מרכזת את פעילותה בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל, ונשענת על עתודות קרקע שבהן החברה מחזיקה כמנופי פיתוח בפריפריה ובאזורי הביקוש.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker