צפו

לא רק קניון רוטשילד: הגשם הכריע את פרויקט גינדי TLV - החניון נהפך לנהר

מזג האוויר הסוער גרם לקריסת תשתיות הניקוז בפרויקט המגורים החדש ■ חניון הדיירים הוצף והמעליות הושבתו קרוב ליממה ■ הקניון בראשון לציון, של גזית גלוב, נסגר בעקבות ההצפה אתמול

יעל דראל
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים67
רחוב החשמונאים בתל אביב אתמול
רחוב החשמונאים בתל אביב אתמולצילום: עינב כהן
יעל דראל
עדי דברת-מזריץ

פרויקט השוק הסיטונאי של חברת גינדי השקעות בתל אביב, הכולל 11 בנייני מגורים וקניון, סובל בתקופה האחרונה מפרסומים בעייתיים, בעיקר על רקע הפעילות החלשה של השטחים המסחריים. אלא שכעת מתברר כי גם במתחם המגורים ישנם לא מעט ליקויים: מזג האוויר הסוער שפקד אתמול את האזור גרם לקריסת תשתיות הניקוז בפרויקט המגורים החדש ולהצפתו של חניון הדיירים, וזאת לצד השבתה מוחלטת של המעליות בפרויקט במשך כיממה.

חניון הדיירים ממוקם בקומה התת קרקעית מינוס 3, מתחת לשתי קומות החניון של הקניון. מעדויות שהגיעו לידי The Marker עולה כי מפלס המים הגבוה שהצטבר בחניון הדיירים לא איפשר להם גישה לרכביהם. לאחר פניות מצד נציגי הדיירים לחברת הניהול, הוחלט לאפשר להם להחנות את רכביהם בקומות החניה של הקניון עד לפתרון התקלה. ההצפה השביתה גם את פעולת המעליות בפרויקט ומעדויות של דיירים עולה כי חלקם נאלצו לעלות ברגל אל דירותיהם. נכון לרגע זה בחלק מבנייני המגורים בפרויקט פועלת רק מעלית אחת מתוך 3 מעליות בבניין.

"אנו מתכוננים לעבור לגור בפרויקט לאחר שרכשנו בו דירה לאחרונה, אך אתמול היינו בו והמראות בהחלט לא היו נעימים", סיפר אחד הדיירים. דיירת אחרת, המתגוררת באחת הקומות הגבוהות בפרויקט, מתחה ביקורת חריפה על החברה וציינה כי "מדובר בפרויקט מגורים חדש. זה לא יאומן שכך הדברים נראים בגלל גשם".  

פרויקט השוק הסיטונאי שיצא לדרך ב-2010 כולל מתחם מגורים בן 11 בניינים (14 קומות בכל בניין ו־722 דירות) וכן מוסדות ציבור וקניון האופנה TLV Fashion Mall שבו שטחי מסחר בהיקף של כ־33 אלף מ"ר. הקבוצה שהקימה את שלב א' כוללת את החברות גינדי השקעות שבשליטת מנור גינדי, אייל פרידמן ואורי לוי; האחים משה ויגאל גינדי; ורבוע כחול נדל"ן.

את חלקו השני של המתחם, הכולל שני מגדלי מגורים בני 44 קומות, רכשה במכרז נוסף חברה פרטית בשם מגדלי גינדי תל אביב, שבבעלות מנור גינדי, אורי לוי וכפיר גינדי. בהמשך מכרו תנובה ועיריית תל אביב בהליך ללא מכרז את הקרקע המיועדת לשלב ג' בפרויקט, שבשטחה יוקמו שני מגדלי מגורים בני 44 קומות ו-380 יחידות דיור בכל אחד מהמגדלים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ממתחם גינדי TLV נמסר בתגובה: "מזג האוויר הקיצוני ועוצמות הגשם הלא שגרתיות שפקדו אתמול את כל מדינת ישראל, יחד עם עבודות תשתית עירונית שמתבצעות ברחוב החשמונאים, הציפו את כל רחוב החשמונאים, גרמו לנזק לתשתיות, להצפה של מערכות הניקוז והובילו לחדירת מים לחניון מתחם בנייני המגורים. במהלך כל הלילה נעשו מאמצים רבים על מנת להחזיר את המערכות והמעליות לכשירות מלאה ואנו תקווה כי המערכות שעדין לא שבו לפעילות מלאה ישובו לפעול בתוך זמן קצר. הנהלת המתחם נמצאת בקשר שוטף עם נציגות הדיירים ואף נפגשה עמם הבוקר. נמשיך לתת מענה מלא בנושא ככל שיידרש".

גם קניון רוטשילד, הממוקם במרכז העיר ראשון לציון הוצף ונסגר אתמול. "סגרנו כי אני לא רוצה לקחת צ'אנס. שמאי בדרך למקום כדי לבדוק את הנזק. ההצפה אירעה בגלל שהרחוב כולו הוצף. לשמחתנו לא היו נפגעים בנפש", אמר ל-TheMarker ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל, בעלי הקניון. קניון רוטשילד הינו בשותפות של גזית גלוב ישראל בשותפות עם ריט 1. הקניון משתרע על פני 8000 מ"ר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker