מה ההבדל בין חברה קבלנית ליזמית?

חברה יזמית מתייחסת למיזם נדל"ן כאל עסקה, היא אחראית גם לפיתוח הסביבתי של השכונה. חברה קבלנית עוסקת בבנייה בפועל ■ "מבחינת רוכש הדירה, עדיפה האפשרות שבה החברה היזמית היא גם קבלנית"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קבלנים בתל אביב
קבלנים בתל אביבצילום: אייל טואג

חברה יזמית, כשמה, היא יוזמת הפרויקט. היא מתייחסת למיזם נדל"ן כאל עסקה, כלומר בודקת את עלויות המגרש, את זכויות הבנייה, את עלויות התכנון והבנייה ואת התקבולים והרווחים הצפויים לה מהמיזם. בפרויקטים של הקמת שכונה שלמה, החברה היזמית אחראית גם לפיתוח הסביבתי של השכונה.

לעומתה, חברה קבלנית עוסקת בבנייה בפועל, באמצעות עובדים שהיא מעסיקה או דרך ספקי משנה שהיא מתקשרת עמם. החברה שיזמה את הפרויקט יכולה לבחור קבלן ביצוע בהליך של מכרז או לבחור להתקשר עם קבלן שכבר היה לה ניסיון עמו במיזמים קודמים.

אבי ביתן, סמנכ"ל שיווק בחברת מנרב, מסביר כי ההפרדה אינה תמיד דיכוטומית: "יש חברות יזמיות שיש להן גם זרוע קבלנית. יש לכך יתרונות וחסרונות, אך לרוב, מבחינת רוכש הדירה, עדיפה האפשרות שבה החברה היזמית היא גם קבלנית, משום שכך, רק היא הכתובת ללקוח בכל פנייה, והקשר עמו אישי יותר. כמו כן, לרוב כשהחברה היזמית היא גם המבצעת, יש שליטה טובה על לוחות הזמנים לביצוע. בכל אופן, אם הפרויקט מנוהל על ידי יזם וקבלן שונים, מומלץ לוודא ששתי החברות מבוססות, ובעלות ניסיון וגב כלכלי יציב".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker