שכונת ביצרון בתל אביב משנה פניה: תוכנית להקמת ארבעה מגדלים גבוהים

עיריית תל אביב תמליץ להגביה את המגדלים המאושרים לבנייה בשכונה, המאופיינת כיום בבנייה נמוכה

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומית צור

>> החברה הכלכלית לירושלים, החוכרת מעיריית תל אביב את הקרקע שעליה ממוקם כיום חניון משאיות האשפה של העירייה בשכונת ביצרון, ביקשה באחרונה לשנות את התוכנית החלה על המקום, ולהקים בו שני בנייני מגורים ושני בנייני משרדים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה להמליץ על השינויים.

המתחם, בשטח של 23.7 דונם, הוא חלק מתוכנית שאושרה לפני שנתיים, שמטרתה להביא להתחדשות אזור התעשייה ביצרון ולהפוך אותו לאזור תעסוקה ומגורים.

שכונת ביצרון מתאפיינת כיום בבנייה נמוכה, מה שמשך אליה בשנים האחרונות אוכלוסייה צעירה, שביקשה להתגורר בבתים צמודי קרקע במרחק לא רב ממרכז תל אביב.

שכונת ביצרון

לפי התוכנית הקיימת, במתחם משאיות הזבל הידוע כמתחם איווקו, ניתן לבנות שישה בניינים - ארבעה למגורים ושניים לתעסוקה, שגובהם עולה בהדרגה ומתחיל בבנייני מגורים בני תשע קומות סמוך לשדרות ההשכלה, שם מתגוררים תושבי שכונת ביצרון, ועד לרחוב הסוללים, שם מותרים לבנייה שני בנייני מגורים בני 25 קומות. בסך הכל אמורים ארבעת בנייני המגורים לכלול לפחות 250 דירות בשטח ממוצע של 110 מ"ר. בנוסף, בדרך השלום אושרו לבנייה שני בנייני משרדים בני 30 קומות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ואולם בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדה המקומית הציעו היזמים לשנות את התוכנית המאושרת, ולבטל את שני הבניינים בני תשע הקומות ולהגביה את שני הבניינים ברחוב הסוללים מ-25 ל-32 קומות. כמו כן, השינוי המוצע מבקש להגדיל את מספר יחידות הדיור באזור ל-350 במקום 250 ולהקטין את גודל הדירות ל-65 מ"ר. את שני מגדלי המשרדים המתוכננים בדרך השלום הציעו היזמים לשנות לבניין בן 28 קומות ובניין בן 37 קומות.

"נקודת המוצא לבקשה היא שינוי דומה שכבר אושר בפרויקט הממוקם דרומית לתוכנית ביצרון, שנמצא בשלבי אכלוס", נמסר מעיריית תל אביב. "לדעת הצוות המקצועי, התוצר בפרויקט זה מוצלח ויש רצון לחזור על אותו חתך גם בשכונת ביצרון, ולכן המליץ הצוות לוועדה המקומית לקבל את השינוי המבוקש".

לעומת זאת, סגנית ראש העירייה, מיטל להבי, סבורה כי ביטול הבניינים הנמוכים בשכונה הוא טעות. לדבריה, "בניינים בני תשע קומות הם חיץ הכרחי בין השכונה הוותיקה למגדלים הגבוהים, אליהם מגיעה אוכלוסייה חזקה במיוחד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker