פינוי שדה דב מתקרב? 5,000 דירות במתחם יעברו למסלול התכנון המהיר

המתחם, ששטחו כ-430 דונם, אמור להתפנות על פי התוכניות ב-2019 ■ מינהל התכנון: "פינוי השדה צפוי לשפר בצורה ניכרת את איכות החיים והסביבה של התושבים המתגוררים בסמיכות, בין היתר בהיבטי רעש, נגישות לחוף וניצול שטח באזור ביקוש"

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דב בתל אביבצילום: אלון רון
יעל דראל

מתחם בן 430 דונם בצפון מערב תל אביב-יפו, שבו ניתן להקים כ-5,000 יחידות דיור יגיע בקרוב אל שולחן קבינט הדיור, כך קבע הצוות המייעץ של מינהל התכנון. מטרת המהלך היא הכרזתו של השטח כמתחם מועדף לדיור, לצורך קידומו המואץ במסלול הוותמ"ל.

הליך זה נעשה בעקבות התיקון לחוק הותמ"ל שאושר לאחרונה, המאפשר להעביר אל הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), מתחמי קרקעות פרטיות מרובות בעלים. הצוות המייעץ מורכב מדלית זילבר, מנהלת מינהל התכנון, מנציג שר המשפטים, נציג שר האוצר, נציג שר הבינוי והשיכון וכן נציג הרשויות המקומיות.

המתחם, ששטחו כ-430 דונם, וממוקם בצפון מערב העיר תל אביב-יפו, באזור המשמש כיום כשדה תעופה שדה דב, אמור להתפנות על פי התוכניות ב-2019. במינהל התכנון  ציינו כי "פינוי השדה צפוי לשפר בצורה ניכרת את איכות החיים והסביבה של התושבים המתגוררים בסמיכות, בין היתר בהיבטי רעש, נגישות לחוף הים וניצול שטח בלב אזור הביקוש".

התכנון המוצע למתחם כולל כ-4,900 יחידות דיור בצפיפות של כ-52 יחידות דיור לדונם נטו. עוד מוצעים במתחם שטחי תעסוקה, מבני ציבור ושטחים פתוחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker