ב. יאיר משנה כיוון: מקדמת פרויקטים של פינוי בינוי לבנייה של 1130 דירות ביהוד

החברה מקדמת את הפרויקט עם יזם ההיי טק לשעבר גלעד סביון, בעליה של חברת סביון יזום ובנייה

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

חברת ב. יאיר מקדמת תוכנית פינוי בינוי ברחוב ויצמן ביהוד לפינוי של כ-270 דירות ובנייה תחתן של כ-1,130 דירות. החברה מקדמת את הפרויקט עם יזם ההיי טק לשעבר גלעד סביון, בעליה של חברת סביון יזום ובנייה, שהחתים עד היום למעלה מ-65 אחוז מהדיירים, מה שמאפשר לשתי החברות להיות בלעדיות על המתחם לקידום הפרויקט.

מדובר בפרויקט פינוי בינוי משמעותי במרכז העיר, על שטח של כ-28 דונם. במסגרת הפרויקט יפונו 21 מבנים בהם כ-270 דירות בשטחים של 80-50 מ"ר, וייבנו תחתן 19 בניינים בני 15 קומות שיכללו סך הכל כ-1,130 דירות, ביניהם דירות 5-4 חדרים בשטחים ממוצאים של 125-100 מ"ר. הדיירים שיפונו יקבלו מלבד תוספת הבנייה של 25 מטר וחדר נוסף גם מרפסת שמש, חניה תת קרקעית רשומה בטאבו ומבנים חדישים. תוכנית בניין העיר, המקודמת בימים אלה על ידי החברה הכלכלית יהוד, כוללת גם פיתוח ובניית מתחם של צמודי קרקע. סביון מוסר כי הפרוייקט ישלב תקו בנייה ירוקה, מחזור מים להשקייה וגגות סולארים כחלק מחשיבה ואסטרטגיה חדשנית של בנייה בארץ.

לדברי סביון, התוכנית תאפשר לחברות לבנות את הפרויקט בשלבים, כאשר בשלב הראשון יפונו 150 דיירים מבתיהם ותחתן יבנו 590 דירות. לדברי סביון, "השותפות המתגבשת עם ב. יאיר הינה שלב נוסף במחוייבות הרבה שיש לי כלפי דיירי הפרוייקט והרשויות המקומיות ברשות יוסי בן דויד, ראש העיר, שנותן את תמיכתו הרבה לתהליך, ב. יאיר הינה קבלן המוערך בשלישיה הראשונה באיכות הבינוי והתוצר לדייר.

המאפיין העיקרי של העיר יהוד הוא היותה דלת עתודות קרקע לבנייה - מה שהניע את העירייה לקדם בשנים האחרונות אין ספור פרויקטים של התחדשות עירונית. בין הפרויקטים המקודמים, זה של חברת אזורים לפינוי של 36 דירות ובנייה במקומן של 162 דירות. פרויקט פינוי בינוי נוסף, מקדמת חברת תדהר לפינוי של 36 דירות ובנייה של 180 דירות חדשות במקומן. גם חברת גמול תפנה במרכז העיר כ-60 יחידות ותבנה במקומן כ-426 דירות ו-600 מ"ר מסחר. חברת מצלאווי תפנה כ-70 דירות ותבנה במקומן כ-300 דירות חדשות. "קיימנו בדיקה כלכלית לפני שנכנסנו לפרויקט", מסביר גלעד סביון, "כשראינו את נכונות העירייה לקחת חלק פעיל בקידום התוכנית, ולאחר שבחנו את התנהגות הדיירים - החלטנו לקדם את הפרויקט. רחוב ויצמן הוא לב ליבו של היישוב הכולל מוסדות חינוך ותשתיות ראויים, כשמסביב לפרויקט מקודם פרויקט לוגאנו של חברת אאורה להקמת מרכז עסקים ראשי בעיר, מה שישפיע על קידום התוכנית הנוכחית".

הפרויקט מקודם בשיתוף חברת טירן הנדסה, ראש עיריית יהוד והחברה הכלכלית של יהוד. כמו כן, מעורבים בקידום הפרויקט האדריכל ישראל רוזיו ממשרד תשבי רוזיו אדריכלים. הערכות הן כי התוכנית תאושר בוועדה המקומית לקראת חודש מרס השנה. מהודעת הבורסה שהוציאה חברת ב. יאיר, נלמד כי החברה בוחנת כניסה לפרויקטים נוספים של התחדשות עירונית ובהם ירושלים, תל אביב, בת ים וקרית אונו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker