נתיבות מתעוררת: עלייה של יותר מ-300% במחיר לקרקע לדירה לעומת 2005

במכרז לבנייה של למעלה מ-400 דירות זכו מספר חברות במחיר ממוצע של כ-115 אלף שקל קרקע ליחידת דיור ■ הביקושים לשכונה מגיעים מיזמים שונים ביניהם עו"ד אברהם וינרוט הם לבנייה הרוויה ■ לפני כשנתיים בניסיון לשווק קרקעות בשכונת החורש בעיר, כלל לא הוגשו הצעות

רנית נחום-הלוי

מינהל מקרקעי ישראל מופתע מתוצאות המכרזים בעיר נתיבות המסמלות עלייה של למעלה מ-300% בבנייה הרוויה תוך 5 שנים.

במכרז לבנייה של למעלה מ-400 דירות זכו מספר חברות במחיר ממוצע של כ-115 אלף שקל קרקע ליחידת דיור - עלייה בשיעור של למעלה מ-300% תוך 5 שנים, אז רכשה חברת י.ח דמרי קרקע בעיר לפי כ-34 אלף שקל ליחידת דיור.

עליות המחיר המשמעותיות מראות עלייה בביקושים לעיר נתיבות בעיקר בשכונת נתיבות החדשה במערב העיר. בסך הכל, הוציא המינהל 14 מכרזים לבנייה רוויה ולבנייה טורית, ולכל מכרז ניגשו כ-12 מציעים בממוצע. מינהל מקרקעי ישראל לא הוציא לשיווק קרקעות בבנייה רוויה בעיר נתיבות. בפעם האחרונה, לפני כשנתיים שניסה לשווק קרקעות בשכונת החורש בעיר, כלל לא הוגשו הצעות. בין הזוכים כעת במכרזים בבנייה הרוויה הם עו"ד אבי וינרוט ויזמים נוספים כעדי קריגל, דינוביצקי אריאל, כרמל מנחם ונוספים.

שכונת נתיבות מערב תשתרע על שטח של למעלה מ-1,000 דונם ותכלול סך הכל כ-1,709 יחידות דיור שיבנו בבנייה רוויה וקוטג'ים טוריים. בין הזוכים לבנייה הטורית הם חברת יורו ישראל, לאקי קאנטרי וב.ס.ד השקעות שרכשו קרקע ליחידת דיור לפי כ-200 אלף שקל למ"ר - יציבות מחירים לצמודי קרקע מאז 2007.

חברת יורו ישראל מתכוונת להקים פרויקט שיכלול 24 קוטג'ים בשטח של כ-170 מ"ר בנוי על מגרש בשטח של 285 מ"ר, מהן 50-90 מ"ר. שמחוני חדד, מנכ"ל חברת יורו ישראל צופה עליות מחירים בנתיבות. "נתיבות נמצאת בתהליכי פיתוח מואצים, עם בנייה של מרכזים מסחריים ויצירת מקומות תעסוקה נוספים. לאחרונה החלו עבודות התשתית על פיתוח קו הרכבת והקמת תחנה בעיר. כמו-כן אחוזי האבטלה בנתיבות נמוכים וקטנים כל שנה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker