הסיבוב של קרן ריאליטי: קנתה ומכרה שני מגרשים ברחוב סלמה בתשואה של 120%

ריאליטי מכרה לחברת בנייני סלמה שני מגרשים תמורת 22 מיליון שקל

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> מימוש ראשון לקרן ההשקעות בנדל"ן קרן ריאליטי: חתמה על עסקה למכירת זכויותיה בשני מגרשים ברחוב סלמה בתל אביב תמורת 22 מיליון שקל. שטח המגרשים הוא 3.3 דונמים במתחם נגה ביפו. הקונה היא חברת בנייני סלמה תל אביב בבעלות משקיע צרפתי - כך נודע ל-TheMarker.

הקרן, שבראשה עומד מנהל מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, מיקי ורדי, ומנוהלת על ידי בנו אסף ורדי, ניב כהן ואוהד רוזן רכשה בדצמבר 2009 50% מהמגרשים בשותפות עם חברת יובלים שבבעלות היזם איציק ברוך במכרז של מינהל מקרקעי ישראל. השותפות הציעה כ-20 מיליון שקל וחלקה של ריאליטי היה כ-10 מיליון שקל.

המכירה משקפת עליית שווי למגרשים של 120% בתוך שנה מ-20 ל-44 מיליון שקל וקרן ריאליטי יכולה לרשום תשואה על ההון העצמי של כ-200%. ברוך, השותף של ריאליטי, החליט להמשיך להחזיק בחלקו בנכס.

על המגרשים חלה תוכנית בניין עיר (תב"ע) למגורים ולמסחר המאפשרת בנייה של כ-9,500 מ"ר המיועדים ל-70 דירות גדולות בבניינים בני ארבע עד שש קומות ושטחי מסחר. בשנה האחרונה פעלו היזמים לשינוי הבינוי במתחם ולהגדלת מספר הדירות ל-131 תוך שמירה על נפח הבנייה הקיים, והקטנת הדירות לגודל ממוצע של 75 מ"ר והגבהת הבנינים בקומה.

כיום המתחם עומד מוזנח והוא כולל פנצ'ריה, מגרש מכוניות ומבנים היסטוריים בסגנון אדריכלי עותמני ומנדטורי. במסגרת תוכנית הבנייה החדשה ישומרו מבנים אלו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

קרן ריאליטי משקיעה בפרויקטי נדל"ן יזמיים במרכז ובדרום תל אביב. הקרן גייסה כ-40 מיליון דולר, שבהם רכשה כמה פרויקטים. האחרון שבהם נרכש לפני כחודש - מבנה ששימש את בנק מרכנתיל בשדרות רוטשילד 24 תמורת 22.6 מיליון שקל.

קרן ריאליטי מסרה בתגובה: "אזור דרום תל אביב סבל מהזנחה של שנים ארוכות והוא בעל פוטנציאל עצום להתפתחות. לצד מטרת הקרן להשיא את התשואה למשקיעה אנו רואים חשיבות בפיתוח דרום העיר ולאפשר דיור במחירים שפויים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker