רם כרמי, ארכיטקט הבימה, מגיב לטענות: "שיישקו לי בתחת"

התראיין לחדשות 10; על גודל הבניין אמר: "הוא קיבל את הממדים שצריך; הוא לא התנפח כי רצה להיות נפוח"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

חודשים ספורים לפני הפתיחה של תאטרון הבימה המשופץ, התראיין אדריכל התוכנית מעוררת המחלוקת לחדשות ערוץ 10 בכדי להגן על יצירתו ולהשיב למבקרים, לדיירים ולקולגות. "מה שעשיתי זה דבר גדול ולא אכפת לי מה אומרים כולם, שיישקו לי בתחת", סיכם רם כרמי, האדריכל שחתום על אחד השיפוצים היקרים בהיסטוריית העיר תל אביב.

כרמי בן ה-80 מחה על הביקורות שהוטחו במפעל השיפוץ עוד לפני שהסתיימו העבודות, וסיפר מהו הרעיון שמאחורי הפרויקט: "קודם היתה חזית מחורבנת, היא לא היתה מתאימה להיות כרטיס הביקור של התאטרון". כשהוא מלווה במצלמות ועובר בין האולמות המשופצים, הוא מסביר: "אני מספר את סיפור הבניין, אבל כשאני איננו, הבניין צריך לספר את הסיפור לבד".

מעל 100 מיליון שקל הושקעו בפרויקט הענק, כ-500 מ"ר התווספו שבתוכם 3 חדרי חזרות חדשים ו-4 אולמות ששופצו לחלוטין. כרמי טוען כי הפרויט לא מגלומני: "הוא קיבל את הממדים שהוא צריך כדי לפעול בצורה יעילה. הוא לא התנפח כי הוא רצה להיות נפוח".

קוריוז נוסף מספק כרמי כשהוא מסביר את הקישוטים הנוצצים שמכסים את הבניין, שלטענתו הגיעו בעקבות תלונות התושבים על גודל המבנה: "מה שמפריע זה לא הגודל אלא זה שהוא אטום ואין בו חלונות. עשיתי שם נצנוצים".

"אני מספיק טוב שיבואו אלי בלי התחרות", מגיב כרמי לתלונות על כך שקיבל את תכנון הפרויקט ללא מכרז.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker