מי הרוויח מהמחלוקת בין חן ואיתי גינדי לתושב קנדה בקרקע בהרצליה?

5 דונם במערב הרצליה הירוקה, הגיעו לתהליך כינוס לאחר שבין בעלי הקרקע – חן ואיתי גינדי ותושב קנדה – התגלעה מחלוקת ■ הרוכש: יוסי אברהמי, ששילם 47 מיליון שקל יחד עם חברת אלמוגים אחזקות

יעל דראל
יעל דראל
חן ואיתי גינדי
חן ואיתי גינדיצילום: דן פרץ

קרקע פרטית באזורי הביקוש הפכה בשנתיים האחרונות למוצר מבוקש, לאור העובדה שהמדינה מקצה את כל קרקעותיה למכרזי מחיר למשתכן. כך, מחירה של חטיבת קרקע פרטית הופך בקלות לנושא למחלוקת: בימים האחרונים סיכמו החברות יוסי אברהמי ואלמוגים אחזקות על רכישה של מגרש מכונס נכסים במתחם זרובבל בהרצליה תמורת סכום של 47 מיליון שקל, שעליו מתוכננת הקמתן של שלושה בנייני בוטיק בני 40 יחידות דיור.

עם זאת, מבדיקת TheMarker עולה כי הקרקע, הממוקמת במערב הרצליה הירוקה, הגיעה לתהליכי כינוס בעקבות הליכי שיתוף פירוק שהתנהלו לאחר מחלקות בין בעלי הקרקע המקוריים: האחים חן ואיתי גינדי ותושב קנדה, שהחזיק עמם את הקרקע בשותפות. 

חן גינדי אישר את הפרטים, ומסר כי כוונת האחים במקור היתה לרכוש את חלקו של שותפם בקרקע, אך המגעים ביניהם על המחיר בגין חלקו נכשלו. "ברוח טובה ובהחלטה משותפת הוחלט למכור את המגרש בהתמחרות. אני מאחל הצלחה ליוסי אברהמי", אמר.

חן ואיתי גינדי היו פעילים עד היום בעיקר בגני תקווה, ראשון לציון ורעננה. עם זאת, ממידע שהגיע לידי The Marker עולה כי במקביל לפירוק השיתוף במתחם זרובבל זכו האחים בהליך התמחרות אחר על קרקע במתחם הבינתחומי בהרצליה, שבה ניתן להקים 73 יחידות דיור. תמורת הקרקע שילמו האחים 109 מיליון שקל – מחיר המשקף 1.5 מיליון שקל עבור רכיב הקרקע ליחידת דיור. חטיבת קרקע זו תתווסף לפרויקט שאותו כבר מקימים האחים במתחם הבינתחומי, שחלקו הראשון, בן 49 יחידות דיור, יושלם בקיץ הקרוב.

בהליך ההתמחרות במתחם זרובבל, שנוהל על ידי עו"ד יריב אהרון, זכו החברות יוסי אברהמי בשותפות (50%) עם חברת אלמוג ב.ז. בנייה והשקעות (חברה בת של אלמוגים אחזקות). מגרש זה ממוקם ברחוב חנה רובינא בהרצליה ומשתרע על פני שטח של כ-5 דונם. המגרש נרכש תמורת 47 מיליון שקל, בתוספת מע"מ – מחיר המשקף 1.1 מיליון שקל עבור רכיב הקרקע ליחידת דיור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

יוסי אברהמי התייחס לעסקה ואמר כי "זו הפעם הראשונה שבה החברה תיזום פרויקט בהרצליה, שבה אנו מזהים פוטנציאל משמעותי. מדובר בפרויקט בוטיק, הממוקם באזור מרכזי עם נגישות מקסימלית לנתיבי תחבורה מרכזיים".

מתחם זרובבל ממוקם בצד המערבי של שכונת הרצליה הירוקה, בסמוך למרכזי הבילוי, התרבות והספורט של הרצליה כמו היכל האומנויות, קניון שבעת הכוכבים והקאנטרי קלאב, וכולל גישה מהירה לצירי התנועה הראשיים. המתחם כולל כ-620 יחידות דיור ומכיל שטחים ירוקים רבים, מרכז ספורט, בית כנסת וגני ילדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker