תוכנית פרטית ראשונה במסלול המהיר: 1,060 דירות ב-5 מגדלים בפתח תקוה

הפרויקט צפוי להיבנות מול המרכז הרפואי רבין ולכלול ארבעה מגדלי מגורים במגרשים פרטיים ומגדל דיור נוסף להשכרה ■ קבינט הדיור יכריז על התוכנית כחצי שנה בלבד לאחר שאושר תיקון החוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: זאב שטרן
יעל דראל

כחצי שנה לאחר שאושר תיקון מס' 4 לחוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים לדיור (חוק הותמ"ל), המאפשר למדינה לקדם תוכנית במסלול המהיר גם על קרקע פרטית, תוכנית ראשונה צפויה להגיע בקרוב לקבינט הדיור - כך נודע ל-TheMarker. במסגרת התוכנית יוקמו 1,060 יחידות דיור - מתוכן 220 להשכרה - בחמישה מגדלים. המתחם, ששטחו כ-29 דונם, ממוקם מול המרכז הרפואי רבין בפתח תקוה. לאחר שהתוכנית תוכרז על-ידי קבינט הדיור, היא תגיע לשולחה של ועדת העל לצורך אישורה.

התוכנית כוללת בנייה של כמעט 175 אלף מ"ר מעל הקרקע ועוד כ-75 אלף מ"ר שטחי שירות טכניים וחניונים במרתפים. בתוכנית מוצעים ארבעה מגדלי מגורים במגרשים פרטיים, בבעלות 33 בעלי מניות של חברת אשד-איגרא תעשיות, לצד מגדל דיור להשכרה וכן בית ספר וגן ילדים, שייבנו במגרש ציבורי. התוכנית תוכננה על-ידי משרד האדריכלים ערי גושן והיא כוללת גם פרויקט משולב של משרדים ומסחר.

טרם הוכרז על התוכנית באופן רשמי, ולכן גם עוד לא נקבע מועד לדיון בה, אך על-פי ההערכות היא צפויה להגיע לשולחן הוועדה בשבועות הקרובים. בחומרי הרקע שהוגשו למינהל התכנון נכתב: "המתחם המוצע משלב במיקומו ובתכנונו את המרכיבים העיקריים החיוניים להקמת פרויקט מגורים אינטנסיבי חדש: נגישות תחבורתית מעולה, תכנון עירוני זמין, צמידות לפארק עירוני, לשכונת מגורים קיימת ולשירותים ציבוריים ומסחריים חשובים".

הפרויקט יוקם לצד דרך ז'בוטינסקי, שמהווה ציר תנועה ראשי לאוטובוסים ולרכבים פרטיים, ובצמוד לתחנת הרכבת הקלה שמוקמת באזור. המתחם קרוב לכבישים ראשיים (4, 5, 6, 40, 471) וממוקם גם בסמוך לבתי המשפט החדשים ולאזור העסקים של קרית אריה.

התיקון הרביעי לחוק הותמ"ל הוכנס באוגוסט האחרון, והוא מאפשר הכרזה על קרקע מרובת בעלים כעל מתחם מועדף לדיור. התיקון קובע שכדי שקרקע פרטית תוכל לעבור במסלול התכנוני המהיר, מספר הבעלים בקרקע צריך להיות 10 לפחות, ובמקרים שבהם חלק מהבעלות על הקרקע הוא של מקרקעי ישראל - יש צורך ב-5 בעלים לפחות.

התיקון גם קובע כי שיעור הזכויות של כל אחד מהבעלים בקרקע (למעט המדינה, רשות פיתוח או קק"ל) לא יעלה על 20% משטח ההכרזה או מסך כל השכויות בשטח ההכרזה, וכי מספר יחידות הדיור שניתן לתכנן בקרקע יהיה 750 לפחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker