מתי הכי משתלם לשפץ דירה חדשה מקבלן?

קניתם דירה מקבלן? לא רק שהמפרט אינו מחייב, אלא שאם הבנייה לא הושלמה יש שינויים שאפשר לבצע בתכנון - בלי להוסיף שקל

מיכל אבימור
מיכל אבימור

כמה חודשים לפני התחלת בנייה של דירה חדשה בתל אביב, התבקשתי להתאימה לצרכים של משפחה בת ארבע נפשות. בני המשפחה ביקשו לשכן את ילדיהם בחדר משותף, להסב את חדר הילדים הנוסף לחדר אורחים ומשחקים, ואת הממ"ד לנצל כחדר ארונות. בנוסף, הם רצו שאבחר עבורם גוונים סולידיים, ושהחומרים יהיו עמידים.

חדר שינה
שיפוץ דירת 5 חדרים בתל אביב

שמרתי על חלל פתוח באזור הציבורי כדי לאפשר גמישות בהצבת הריהוט, וביטלתי קיר מפריד בין המטבח לפינת האוכל שהיה בתכנון. כך התקבל חלל אחד המכיל מטבח, פינת אוכל מרווחת, חדר מגורים ומבואת כניסה פתוחה. את המטבח הפכתי ליעיל יותר ונוח לבישול. החלטנו לא להוסיף אי עבודה כדי לפנות מקום לשולחן אוכל ארוך, שיכול להמשיך עד שטח המטבח במידת הצורך.

סלון

לחדר השינה ערכתי תכנון מחדש, כולל שינוי תשתיות חשמל ואינסטלציה, והגדלתי את חדר הרחצה הצמוד על חשבון חדר הארונות. כל שינויי התכנון התבצעו ללא תשלום נוסף לקבלן, מכיוון שהם נעשו לפני השלמת בניית הדירה. עם זאת, לשינויים מסוג אלה יהיו עלויות אם הם ייעשו לאחר הבנייה.

מטבח

לדירה בחרתי בחומרים פרקטיים, בעלי ניקיון עיצובי. לריצוף השתמשתי בגרניט פורצלן בצבע אפור־חול, המתאים לאבן החיפוי ולמראה החיצוני של הבניין וסביבתו. עבור מרפסת השמש בחרתי אריחים דמויי פרקט, בצבע המשתלב בצבע החול, ומעניק מראה המשכי לריצוף הסלון. למטבח ולחדרי הרחצה בחרתי בחומרים עמידים, לבקשת המשפחה, במראה מינימליסטי ונקי. כמו כן, נבחרו דלתות פנים עמידות לנזקי מים. העלות של שדרוג המטבח, הריצוף והכלים סניטריים היתה כ–30 אלף שקל.

מרפסת

כדי לתת אופי לדירה ולהתאימה לדיירים החדשים נבחר קונספט צבעוני ואמנותי. הוספתי צבע לחלל בעזרת פרטי אמנות ואביזרים משלימים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
פינת אוכל

חלק מהריהוטים ששימשו את המשפחה בדירתם הקודמת, כמו ספה ומיטה, נשארו עמם, והם נוספו לריהוט המתאים לדירה החדשה: שולחנות סלון, לעידון המראה הדומיננטי של הספה, שטיח, שידת טלוויזיה, שולחן אוכל, ספרייה שהוצבה במבואת הכניסה ופריטי ריהוט ונגרות נוספים, המתאימים לצורכי האחסון ולמבנה הדירה.

חדר ילדים

עבור הסלון בחרתי בתמונות שמן של האמנית הישראלית דנה קרינסקי. הצבעוניות העיקרית בחלל התקבלה בעזרת יצירותיו של שי שניידרמן, אמן טקסטיל שנע על קו התפר שבין עיצוב לאמנות.

ספרייה
פסל סירות מפרש

הכותבת היא בעלת הסטודיו מיכל אבימור לאדריכלות ולעיצוב פנים

צילומים: יואל אליווה ומיכל אבימור

מעצבים המעוניינים לכתוב למדור מוזמנים לשלוח פרטים ל-nadlanthemarker@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker