קבוצת גינדי ורבוע כחול נדל"ן חוזרים לשולחן המו"מ לרכישת קרקע השוק הסיטוני

בסוף השבוע פגה האופציה הבלעדית של הקבוצה המתחרה הכוללת 5 חברות נדל"ן

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ליברמן

הליך מכירת השוק הסיטוני ממשיך להסתבך. הבוקר (ראשון) פירסמה חברת גינדי השקעות כי היא חוזרת לקיים משא ומתן לרכישת מתחם השוק הסיטוני לאחר שתקופת הבלעדיות אותה קיבלו מתחריהם לרכישת המתחם הסתיימה בסוף השבוע ללא תוצאות.

גינדי השקעות מבקשת לרכוש את המתחם שכולל 55 דונם ונמצא בין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך בגין יחד עם חברת משה ויגאל גינדי וכן עם חברת רבוע כחול נדל"ן.

הקבוצה המתמודדת מולם מיתגה עצמה כקבוצת סוהו וכוללת את החברות שיכון ובינוי, אביב, אמות, קנדה ישראל ויורוקום נדל"ן. בששת השבועות האחרונים קיימה קבוצה זו משא ומתן לרכישת המתחם, כאמור ללא הצלחה בשל פערים כספיים גדולים בין הצדדים.

מכירת מתחם השוק הסיטוני נחשבת כיום לעסקת המקרקעין הגדולה בישראל, כאשר ערכי הקרקע מוערכים בלמעלה מ-2 מיליארד שקל. על הקרקע ניתן להקים 1,800 דירות, מרכז מסחרי בשטח של כ-30 אלף מ"ר. כן יוקמו במתחם מוסדות חינוך, מוזיאון ופארק ציבורי פתוח.

יחד עם זאת השטח שעומד כעת למכירה אינו כולל את כלל זכויות הבניה במתחם, כך שזכויות לבניית 1,200 דירות במספר מגדלים נותר מחוץ למשא ומתן בשלב זה. הקרקע נמצאת בבעלות חברת השוק הסיטוני שמוחזקת על ידי חברת תנובה (60%), עיריית תל אביב (25%) וכן על ידי סוחרים שפעלו במתחם בשנים עברו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בקבוצת גינדי השקעות ציינו כי בהתאם להסכמות העקרוניות בתוך קבוצתם, במידה והמשא ומתן יתגבש לכדי הסכם מחייב, תרכוש החברה את זכויות הבניה למגורים וכן 20% מהשטח של המרכז המסחרי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker