דירקטוריון עמידר החדשה אישר: איתמר ברטוב ישמש יו"ר דירקטוריון החברה

המינוי סוכם ואושר על ידי שרי האוצר והשיכון ■ ברטוב נחשב אחד ממובילי היערכות החברה לגיוס איגרות חוב בהיקף של כמיליארד שקל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איתמר ברטוב
איתמר ברטובצילום: ענבל מרמרי

דירקטוריון החברה הממשלתית לשיכון, עמידר החדשה, אישר הערב (ג') את מינויו של איתמר ברטוב ליו"ר הדירקטוריון. המינוי סוכם ואושר על ידי שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט.

ברטוב מונה לדירקטור בחברה על ידי השר גלנט, אליו הוא נחשב מקורב, וכיהן בתפקיד זה כשנה וחצי. במהלך החודשים האחרונים הוא נחשב אחד ממובילי היערכות החברה לגיוס איגרות חוב בהיקף של כמיליארד שקל, לצד מנכ"ל החברה ראובן קפלן. מטרתו המוצהרת של המהלך היא רכישת מאות דירות לטובת זכאי הדיור הציבורי. זאת, לאור העובדה שמאגר הדירות הקיים אינו עונה כיום על צרכיהם של כ-3,000 ממתינים הרשומים במשרדי השיכון והבינוי.

ב-20 השנים האחרונות חלה שחיקה גדלה והולכת במספר הנכסים המוקצים לדיור ציבורי. הסיבה המרכזית להצטמקות המלאי היא חקיקת חוק הדיור הציבורי (זכויות רכישה), שאיפשרה רכישה מסיבית של דירות בהנחות גדולות של עד 50% משווי הדירה על ידי הדיירים - מבלי שהמדינה דאגה לחידוש המלאי באמצעות בנייה או רכישה. תוקף החוק פג לפני כחודש, ב-31 לדצמבר 2017, אולם עתה עדיין ממשיכים לטפל בבקשות פתוחות ומחכים להכרעה לגבי חידושו. הבוקר עברה בכנסת ההצעה להארכת החוק בקריאה ראשונה.

ברטוב, 55, עו"ד בהשכלתו, שימש כסמנכ"ל תכנון ברשות הדואר, כסמנכ"ל באוברסיז קומרס, סמנכ"ל שירות באל על וכן כסמנכ"ל רגולציה וראש המטה בחברת סלקום. כיום הוא עצמאי ופעיל בפרויקטים בתחום החברתי.

שר הבינוי והשיכון גלנט מסר עם המינוי: "אני מודה לאיתמר ברטוב על נכונותו לכהן בתפקיד יו"ר עמידר. איתמר הוא מנהל מוכשר ואיש ערכי. אני משוכנע שימשיך ויפעל לטובת דיירי הדיור הציבורי במדינת ישראל. מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החשוב".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker