בהשקעה של 16 מיליון דולר: קבוצת אביב תקים במקום בניין הפניקס בת"א פרויקט מגורים בסגנון הבאוהאוס

לאחר הריסת המבנה הקיים תקים אביב מתחם שיכלול כ-5 קומות מגורים, קומת פנטהאוזים וקומה מסחרית

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומית צור

קבוצת אביב, שבשליטת דורון אביב ודפנה הרלב, הודיעה היום כי חתמה על הסכם רכישה של סך הזכויות בבניין הפניקס, ברחוב הרכבת פינת רחוב לבונטין בתל אביב. ההסכם נחתם עם בנייני העיר הלבנה מגשימים פרויקטים, קבוצה טרה ואנ.אר ויז'ן תמורת כ-16 מיליון דולר.

לאחר הריסת המבנה הקיים תקים אביב מתחם מגורים שיכלול כ-5 קומות מגורים, קומת פנטהאוזים, קומת קרקע מסחרית, ושלושה מרתפי חניה. המתחם, בן כ-2.5 דונם, יציע דירות בנות 3-2 חדרים ודירות גג ודופלקס בטווחי מחירים שיחלו ב-1.2 מיליון שקל. נוסף על כך, הפרויקט יכיל שטחי מסחר בקומת הקרקע.

"מתחם החשמל מסתמן כפנינת נדל"ן בעיר תל אביב וכבר היום הוא מתפקד כ'וילג' החדש של העיר", אמר דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב. "ניתן למצוא שם בתי קפה אופנתיים, בוטיקים יחודיים של מעצבים צעירים, כאשר כבר בשלבי המשא ומתן על הקרקע, נרשמו אצלנו רוכשים פוטנציאלים שמעוניינים לרכוש דירה בפרויקט".

הדמיית הפרויקט

אביב הוסיף כי בשנים האחרונות התפתחה מגמה של חזרה למגורים בתל אביב למרות המחסור בשטחי בנייה בעיר. בהמשך למגמה זו, ניתן לראות כי מתחם החשמל בתל אביב עובר שינוי משמעותי ומציע מחירים נמוכים יחסית למתחם רוטשילד, למרות הסמיכות אליו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מתחם גן החשמל בתל אביב, אשר נחשב למרכז ההיסטורי הישן של העיר תל אביב, עובר הליך שינוי משמעותי בהיבט הנדל"ני - על חניון בית הדר הממוקם בסמוך לפרויקט מתוכנן פרויקט מגורים נוסף, בניין המכס הישן ותחנת המשטרה הממוקמת באזור מיועדים להליך שימור מחמיר. עוד מתוכננת תחנת רכבת קלה ביהודה הלוי פינת אלנבי.

הפרויקט החדש ישמור על אופי דומה לזה של הבניין הנוכחי אף שאינו מיועד לשימור. המבנה יעוצב בסגנון הבאוהאוס ויציע חזית מעוגלת המלווה את מתאר הרחוב ופטיו עם גינה במרכז המבנה אשר סביבו ייבנה הבניין. תכנון הפרויקט ישלב בין הסגנון המיוחד של העיר תל אביב ובין סגנון הבנייה האורבני-ניו יורקי, והוא יציע 6-5 קומות בלבד בהתאם להגבלות העיר הלבנה. את הפרויקט יתכנן משרד האדריכלים בר אוריין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker