השותף החדש של טראמפ: ברק רוזן במגעים לרכישת 50% ממגדל טראמפ סוהו ב-120 מיליון דולר

אקרו-נדל"ן, קנדה-ישראל וזיל פלדמן במו"מ עם משפחת ספיר; המגדל הושלם באחרונה אך בעליו נקלעו לקשיים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

>> שלוש חברות ישראליות - אקרו-נדל"ן, בבעלות היזמים צחי ארבוב ואילן קפון, קנדה-ישראל, בשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאיר, וחברת HFZ, שבבעלות זיל פלדמן, נמצאות במגעים לרכישת מחצית מהזכויות במגדל היוקרה טראמפ סוהו (Trump Soho) ברחוב ספרינג במתחם סוהו במנהטן. המחיר שבו מתמקדים המגעים - כ-120 מיליון דולר.

המגדל, בן 46 קומות, הוא בניין מסוג קונדו-הוטל המאפשר לדייריו הן שימוש פרטי ביחידה, והן השכרה ביתרת התקופה על ידי רשת הניהול של דונאלד טראמפ. חלק מהמגדל מהווה מלון דירות. מאז פתיחתו לפני כחודש המלון נמצא בתפוסה של יותר מ-90%.

המודל הוא דירות בבעלות פרטית, שעל בעליהן נאסר לשהות בהן יותר מ-120 יום בשנה. איסור זה ייאכף באמצעות מערכת ממוחשבת שתעקוב אחר ימי השהייה של דיירי הבניין. ביתר הזמן, הדירות משמשות כחדרי מלון, שרווחיו אמורים להתחלק בין בעלי הדירות ליזמים.

טראמפ סוהו הוקם על ידי חברה בת של טראמפ אורנייזיישן, ארגון ספיר, וביירוק גרופ. ונוהל על ידי ילדיו של דונלד טראנפ - דונלד טראמפ הבן, שניהל את הפרויקט, איוונקה טראמפ, ששיווקה אותו, ואריק טראמפ. הבנייה בפרויקט, שבו הושקעו לפי דיווחים, יותר מ-450 מיליון דולר, החלה ב-2006, והוא הושק רשמית ב-9 באפריל השנה.

הפרויקט נדרש לאישור מיוחד מצד ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, כיוון שתוכנן לאזור המיועד לתעשייה, ולא למגורים. הבניין אושר תוך הגבלות מסויימות, והוקמו בו 391 יחידות דיור שעוצבו על ידי רוקוול גרופ בשטחים של 40-200 מ"ר ובשטח כולל של כ-25 אלף מ"ר והוא כולל מרחבים ציבוריים ובהם אולמות אירועים, בריכת שחייה חיצונית המשקיפה על אזור הסוהו, חדר כושר, מסעדה, מרכז עסקי וספריה. השטח המסחרי בפרויקט הוא כ-3,500 מ"ר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לפי מאמר שהתפרסם ב-"וול סטריט ג'ורנל" ימים ספורים לפני ההשקה הרשמית, רק שליש מהדירות כבר היו לקראת חתימה על חוזה - ולא ברור היה אם עסקות אלה יושלמו, דבר שהתאפשר רק לאחר ההשקה הרשמית.

במארס היה היזם במגעים עם הנושים לארגון מחדש של חובות בסך 350 מיליון דולר. לפי "וול סטריט ג'ורנל", בנק אוף אמריקה מכר הלוואה לפרויקט במחיר נמוך מהערך הנקוב בסך 75 מיליון דולר.

בעלי המגדל, משפחת ספיר, שלה כמה פרויקטים במנהטן ונציגה בישראל הוא שלמה זהר, השקיעה בהקמת הפרויקט כ-500 מיליון דולר, מהם כ-150 מיליון דולר הון עצמי והיתרה ליווי בנקאי. עקב המשבר, המכירות במקום נתקעו, ובעוד שבמקור ציפו לפדיון של 750-800 מיליון דולר מהפרויקט, הוא הניב להם סכומים של כ-200 מיליון דולר בלבד, וזאת משום שרק 143 דירות נמכרו עד כה. גם העיכוב בסיום הפרויקט הוביל את המשפחה לקשיים כלכליים והיא החליטה למכור את הפרויקט.

מחירי הדירות שנמכרו עד כה בפרויקט מגיעים לממוצע של 29 אלף דולר למ"ר. מקורבים לעסקה מעריכים כי הבעלים החדשים יוכלו למכור במקום שטחים לפי 22-25 אלף דולר למ"ר בממוצע.

כדי לממש את העסקה, בכוונת היזמים להשקיע הון עצמי של כ-50 מיליון דולר, ליטול הלוואה של 160 מיליון דולר מהבנק שליווה את הפרויקט, ואת היתרה לקבל באמצעות שיווק של הדירות במגדל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker