פעילי מטה המאבק נגד הבנייה בסירקין: "התוכנית של כחלון היא נטו פקקים"

מאות תושבי פתח תקוה הפגינו במחאה על קידום תוכנית הבנייה במתחם סירקין, הכוללת בנייה של 12 אלף יחידות דיור ■ ראש העיר פתח תקוה: "היעדר פתרונות תחבורתיים יהפכו את חיי התושבים לסיוט"

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפגינים נגד תוכנית הבנייה במתחם סירקין
יעל דראל
יעל דראל

מאות תושבי פתח תקוה הפגינו הבוקר (ג') בצומת סירקין כנגד תוכנית הבנייה הגדולה במתחם סירקין, הכוללת בנייה של כ-12 אלף יחידות דיור. המפגינים מחו על קידומה המהיר של התוכנית, שעליה ידון הוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים) לראשונה ביום חמישי - וזאת מבלי שנמצא לה מענה ראוי בתחום התשתיות. לטענת המפגינים, כל עוד לא יימצא מענה שכזה תוכנית הבנייה תגרום לאסון תחבורתי עבור תושבי האזור.

ההפגנה אורגנה על ידי מטה המאבק בתוכנית שפועל בחודשים האחרונים לסיכולה, ושותפות בו עיריית פתח תקוה והמועצה האזורית דרום השרון. התוכנית בסירקין מחולקת לשני מתחמים: המתחם הראשון משתרע על פני כ-900 דונם בסמוך לכפר סירקין, בין כביש 6 לשכונת עמישב בפתח תקוה. רוב שטח המתחם, עליו צפויות להיבנות 4,000 יחידות דיור, נמצא בתחום המועצה האזורית דרום השרון והיתרה כלולה בתחום שיפוט עיריית פתח תקוה.

המתחם השני משתרע על פני 2,100 דונם במזרח פתח תקוה. לפי התוכנית, ייבנו בו כ-8,000 יחידות דיור וכן שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר, ושטחי ציבור הכוללים פארק לאורך נחל שילה ונחל מזור. רוב שטח המתחם מצוי בתחום השיפוט של פתח תקוה והיתרה כלולה בתחום שיפוט מועצה אזורית דרום השרון.

לטענת פעילי המאבק, תוכנית הבנייה באזור תגרום לפקקי ענק. לדבריהם, בין היתר יושפעו כבישי הכניסה והיציאה אל השכונות הדר גנים, עמישב, שיכון בילינסון, כפר סירקין, אלון ויוספטל, וכן כביש 471 (שכבר היום נחשב לפקוק) וכביש 40 המנקז אליו תנועה משכונותיה של פתח תקוה.

המתנגדים טוענים כי מעבר לביטולו של היישוב הכפרי הוותיק סירקין והפיכתו לשכונה עירונית בתוך פתח תקוה, יחידות הדיור הרבות שייבנו ייצרו "טבעת חנק" בפתח תקוה. "התוכנית של כחלון מראה את הניתוק מחיי התושבים. יש התנגדות גורפת גם מראשי הערים באזור וגם מהתושבים לבנייה הלא אחראית. לא נסכים להפוך להיות חלק במשחק הפוליטי שלו", אמרו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש העיר פתח תקוה, איציק ברוורמן, אמר כי "זהו מאבקם של התושבים כולם ללא הבדל, הנלחמים על איכות חייהם הבסיסית. אני מוביל את המאבק לא נגד הבנייה אלא נגד הכוונה לבנות אלפי יחידות ללא תשתיות שונות, ובעיקר היעדר פתרונות תחבורתיים שיהפכו את חיי התושבים בפתח תקוה והסביבה לסיוט. התייצבות תושבים רבים ביום גשם להביע את מחאתם מעידה על גודל השבר שהתוכניות הללו גורמות. אנחנו נמשיך במאבק בכל דרך ובכל אמצעי העומדים לרשותנו, עד שהגורמים הממשלתיים יבינו כי אין בנייה ללא תכנון".

ממטה הדיור ומהוותמ"ל נמסר: "הוועדה פועלת מול כלל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לוודא כי לצד הקמת שכונות מגורים איכותיות, יוקמו התשתיות הדרושות. גם תוכנית זו כמו כל התוכניות המקודמות בוותמ"ל, כוללת פתרונות תחבורתיים כמו שדרוג כביש 40, הרחבת תחנות הרכבת, הקמת נתיבי תחבורה ציבורית ועוד. חשוב לציין כי עתירה שהוגשה בנושא נדחתה בחודש נובמבר האחרון על ידי בג"ץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker