עיריית תל אביב פירסמה מחדש את המכרז למגדל ביד אליהו

לפי תנאי המכרז, 30 מתוך 300 הדירות במבנה הייעודי יהיו בשטח מינימלי של 80 מ"ר ויוקצו לטובת דיור בהישג יד בשכירות לטווח ארוך

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שכונת יד אליהו
שכונת יד אליהוצילום: מוטי מילרוד

לאחר שעיריית תל אביב ביטלה את המכרז להחכרת מגרש והקמת בניין מגורים של 300 דירות בשכונת יד אליהו — בגלל פער של כ–30% בין הערכת השמאי העירוני להצעת היזם היחיד שניגש למכרז, ואי־התאמות בשימושים המיועדים לבניין — החליטו אתמול בעירייה לפרסם מכרז חדש, הפעם עם רף מינימום למחיר המגרש והבהרה לגבי הפרשנות שמתירה את השימוש למגורים.

המכרז המקורי פורסם במאי 2016 במסגרת תוכנית מתאר שהוכנה לפני 25 שנה, לפיתוח אזור תעסוקה ומסחר של מגדלי משרדים. המגרש ממוקם בחלקו המערבי של מתחם שנמצא בין רחוב השלושה מצפון, נתיבי איילון ממערב, רחוב וינגייט מדרום ורחוב יגאל אלון ממזרח. המכרז איפשר בנייה של מגדל מגורים בן 30 קומות ו–300 דירות בלב מתחם העסקים. למרות המיקום האטרקטיבי, יזמים וקבלנים לא עטו על המכרז.

עם פתיחת מעטפות המכרז באוקטובר 2017, ראו בעירייה שקנדה ישראל ואקרו נדל"ן הגישו הצעה של 285.8 מיליון שקל, בעוד שמאי העירייה, אדי גרשטיין, העריך את הפרויקט ב–391 מיליון שקל. הפעם ערכו בעירייה בדיקות מחודשות וקבעו רף מינימלי של 330 מיליון שקל, לא כולל מע"מ, עבור חכירת המגרש ל–99 שנה. המכרז ייסגר להצעות ב–4 למארס.

העירייה החליטה כי למרות העדכון, אין צורך בהתאמת התוכנית לטובת שימוש במגורים, אלא רק הבהרה, ובמכרז החדש מובהר שלא תהיה הגבלה של שטחי הבנייה המותרים למגורים. כך פוטרת את עצמה העירייה מיצירת מענה תכנוני מחודש לצירי תחבורה, מוסדות חינוך, שירותי בריאות ורווחה הנדרשים והתאמה למרקם השכונתי.

בנוסף, לפי תנאי המכרז, 30 מהדירות במבנה הייעודי יהיו בשטח מינימלי של 80 מ"ר ויוקצו לטובת דיור בהישג יד בשכירות לטווח ארוך. את הדיירים תבחר העירייה לפי מנגנון עירוני.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker