מלון ראשון במודיעין: קבוצת עזריאלי רכשה קרקע ב-101 מיליון שקל

המלון יוקם במרכז העסקים הראשי (המע"ר) של מודיעין-מכבים-רעות, והוא צפוי למשוך בעיקר אנשי עסקים שמתארחים על הציר שבין ירושלים לתל אביב ■ שר התיירות יריב לוין: "בניית המלון תתרום להפיכתה של מודיעין למוקד תיירותי"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 מודיעין
מודיעיןצילום: גיל כהן מגן
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

מלון ראשון יוקם בעיר מודיעין. רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פירסמה אתמול (ד') את תוצאות המכרז שערכה בשיתוף משרד התיירות להקמת המלון הראשון בעיר. חברת קנית השלום השקעות בע"מ מ קבוצת עזריאלי  זכתה במכרז, ותשלם 101.5 מיליון שקל בעבור רכישת הקרקע, ששטחה 5.3 דונמים, ובעבור זכויות הבנייה עליה. במסגרת המכרז, שאליו ניגשו שש חברות ובהן קבוצת חנן מור, שווקו 50 חדרי מלון ו-80 יחידות למגורים, תעסוקה ומסחר.

קבוצת עזריאלי תוכל לבקש החזר של 20%-33% מהיקף ההשקעה בייעודי המלונאים, בתוקף מענקי סיוע שנותן משרד התיירות להקמת בתי מלון. זאת לאור רצונו של משרד התיירות להגדיל את היצע חדרי המלון בארץ, להגביר את התחרות בענף ולהוזיל את מחירי הנופש.

המלון יוקם במרכז העסקים הראשי (המע"ר) של מודיעין-מכבים-רעות, והוא צפוי למשוך בעיקר אנשי עסקים שמתארחים על הציר שבין ירושלים לתל אביב, באזור התעשייה במודיעין ואלו אשר מבקשים לשמור על קירבה לנמל התעופה בן גוריון. בנוסף, צפוי כי שומרי מסורת ומשפחות של תושבי האזור יעשו שימוש במלון ושירותיו.

המע"ר ממוקם בסמוך לתחנת רכבת מודיעין מרכז, בסמוך לפארק התעשייה ענבה ולקניון הגדול בעיר, שנמצא גם כן בבעלות קבוצת עזריאלי ונפתח ב-2008. קבוצת עזריאלי מעורבת במספר לא מבוטל של פרויקטים בעיר, בהם 67 יחידות דיור הממוקמות מעל לקניון ופרויקט דיור מוגן שהקבוצה רכשה את הקרקעות עבורו ב-2014.

מרכז העסקים מבקש לפעול במודל של עירוב שימושים ובו מבני ציבור ותרבות כמו ספרייה, שטחים ציבורים פתוחים וגני ילדים. המתחם מורכב מבניינים בני 12-9 קומות בעלי חזיתות מסחריות רציפות. הבניינים מתוכננים בצורה מרווחת ומשתלבים במערך העירוני הקיים לאורך השדרה, שתהווה רצועה ירוקה ובה טיילת להולכי רגל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שר התיירות יריב לוין, שמשרדו השתתף בבניית המכרז, מסר כי "בניית המלון תתרום להפיכתה של מודיעין למוקד תיירותי. המהלך הזה הוא תוצאה ישירה של ההחלטה שקיבלנו שלפיה גם מודיעין תהיה חלק ממפת העדיפויות, באופן שמי שמקים בה מלון יכול לקבל מענק של כ-30% לבנייה, דבר שללא ספק היווה תמריץ לבניית המלון".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, מסר כי "רשות מקרקעי ישראל רואה ערך עליון בשיתוף פעולה אסטרטגי עם הרשויות המקומיות. הקמת המלון במודיעין, מעידה על הרצון של רמ"י לסייע לשלטון המקומי לשווק קרקע לדיור ובה בעת להקים מנועי צמיחה כלכליים".

ראש העיר מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, הוסיף כי "טבעי ומתבקש, שבעיר שמתפתחת בקצב מהיר ושקיימים בה ממצאים ארכיאולוגיים ייחודיים עוד מימי החשמונאים, נפעל להשקיע גם בתחום התיירות. תוצאות המכרז ומספר ההצעות שהוגשו מעידות יותר מכל על האטרקטיביות של העיר והפוטנציאל הרב הגלום בה".

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי אמרה: "כבר כשבנינו את הקניון הראשון בעיר מודיעין, זיהינו את הפוטנציאל הטמון במגרש שבו זכינו היום. המגרש מאפשר בנייה במגוון ייעודים, והחברה תבחן אפשרות להגדיל את זכויות הבנייה בו באופן שימצה את הפוטנציאל והתמהיל הנכון במגרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker